Diaboliczny koncert w Progresji już 2 marca!

0203-Neogenesis-III-wwwNa scenie Klubu Progresja 2 marca wystąpi Diabolical

Wokalistę Diabolical ? Sverkera Widdę Widgrena gościliśmy u nas jesienią 2011 roku w charakterze frontmana formacji Demonical ? deathmetalowego zespołu stworzonego przez byłych muzyków Centinex. Wiosną 2013 roku przyszła pora na zaprezentowanie się polskiej publiczności z macierzystym zespołem podczas Neogenesis Tour. U boku Diabolical wystąpią ich krajanie z Souldrainer i Warheim oraz toruńska Butelka ? w charakterze wsparcia krajowego.

Diabolical należy do czołówki szwedzkiej sceny deathmetalowej. Od szesnastu lat raczą nas wyśmienitymi albumami ? udowadniając jak powinno się grać rasowy metal śmierci. Nie są to czcze słowa ? wystarczy rzucić okiem na recenzje, jakie pojawiają się po każdym wydawnictwie Szwedów. Najnowszy album (piąty w dorobku) ?Neogenesis?, który ukaże się wiosną tego roku (kwiecień) ma stanowić przełom w dotychczasowej twórczości zespołu. Ma to być zupełnie nowe (koncepcyjne) podejście do tematu, zarówno pod względem muzyki, jak i tekstów ? ale nie bójcie się to nadal będzie death metal. Podczas trasy w ramach której zawitają do Progresji ?Neogenesis? zostanie zaprezentowany w całości podczas koncertu.

Souldrainer to reprezentant melodyjnej szkoły szwedzkiego death metalu, zainspirowany dokonaniami takich tuzów jak Hypocrisy, Pain, Amon Amarth, jak również Rammstein i Samael. W ich twórczości odnajdziecie ? anielskie chóry, smyczki oraz mordercze wokale a wszystko to oplecione gęstymi wielowarstwowymi liniami gitarowymi. W tym szaleństwie jest metoda ? przekonacie się sami już w marcu.

Warheim w swej twórczości odwołuje się do tradycyjnego norweskiego black metalu. Ich satanistyczne hymny to niepowtarzalna mieszanka melodii i dysonansów zbudowana na bazie potężnie i technicznie brzmiących bębnów. W warstwie gitarowej ? głównie solówki ? odnajdziemy sporo odniesień do tradycyjnego death metalu oraz klasycznych harmonii, co sprawia że Warheim dosyć mocno wyróżnia się na tle innych blackmetalowych formacji.

Koncert rozpoczną tropiciele i zajadli komentatorzy absurdów chorej polskiej rzeczywistości ? toruńska Butelka. Jesienią 2012 roku poczęstowali nas kolejnym zabójczym koktajlem słowno-muzycznym zatytułowanym ?Szatan z powyłamywanymi rogami?.

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa

 

źródło: Progresja

Zostaw komentarz