Damon Albarn gwiazdą na Malta Festival Poznań

Damon Albarn, wokalista legendarnego zespołu Blur i współzałożyciel grupy Gorillaz jest muzyczną gwiazdą Malta Festival Poznań. 29 czerwca w Starej Gazowni Albarn zaśpiewa utwory z długo wyczekiwanego, solowego i najbardziej osobistego w jego karierze albumuEveryday Robots.

Występy na żywo Damona Albarna wywołują ekstatyczny entuzjazm tłumów. Wokalista był już wielokrotnie nagradzany, w tym nagrodą Grammy i pięciokrotnie BRIT Awards, a na całym świecie łącznie sprzedał ponad 30 milionów płyt. Jego eklektyczny styl kompozycji i wnikliwe teksty sprawiają, że został okrzyknięty jednym z najciekawszych i najbardziej wpływowych muzyków w Wielkiej Brytanii.

Wraz z Grahamem Coxonem, Dave’em Rowntreem i Alexem Jamesem stworzył zespół Blur, który w latach 90. zdobył sławę dzięki albumom Parklife i The Great Escape oraz przebojom: Girls & BoysCountry House czy Song 2. W 2012 r. Blur skomponował dwie nowe piosenki, Under the Westway i The Puritan, aby zagrać je na ogromnym i błyskawicznie wyprzedanym koncercie w londyńskim Hyde Parku na zamknięcie Igrzysk Olimpijskich.

W roku 2000 Damon Albarn i Jamie Hewlett wymyślili najpopularniejszą na świecie wirtualną grupę Gorillaz. Jej członkami są rysunkowe postacie 2D, Russel, Murdoc i gitarzysta Noodle. Dzięki połączeniu rocka, rapu i popu zespół osiągnął spektakularny sukces, a pozycja Albarna, jako nieprzewidywalnego muzyka umiejętnie żonglującego gatunkami i stylami, została potwierdzona.

Albarn jest autorem muzyki filmowej, m.in. do 101 Reykjavik i Broken, oraz napisał dwie opery: Monkey: Journey to the West (2007) oraz Dr Dee (2011).

Koncert na Malta Festival Poznań będzie pierwszym i jedynym w Polsce wydarzeniem promującym jego wyczekiwany przez fanów na całym świecie, solowy album Everyday Robots. Płyta ukazała się 28 kwietnia. Zawiera 12 utworów. Wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszy w piosenkach komentarz do współczesnego, nowoczesnego świata ? gier komputerowych, telefonów komórkowych, życia rozpiętego między naturą a technologią.

ru-1-r-640,0-n-10512620jXx

DATA:   29.06.2014

GODZINA:   18.00

MIEJSCE:  Stara Gazownia

BILETY:
do 31 maja: 170 PLN
od 1 czerwca: 190 PLN

Zostaw komentarz