BLACKFIELD na jedynym koncercie w Polsce!!!

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński oraz serwis DarkEchoes: Słowami o dźwiękach ma niezwykłą przyjemność zaprosić na koncert:

BLACKFIELD

Aviv Geffen, Steven Wilson + Band

11.02.2014 – KRAKÓW – Studio, 20:00

 blackfield plakat kraków
Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl , w punktach i na stronach TICKETPRO.PL  i  EVENTIM.PL oraz w kasie klubu STUDIO.
CENA BILETU  –  109,00 zł
  

Blackfield powstał w 2000r., założony przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena. Wilson, obecnie uznany artysta solowy i nominowany do Grammy producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree. Aviv Geffen z kolei, to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela. Jest synem znanego poety Yehonatana Geffena i siostrzeńcem Mosze Dajana, a w ojczyźnie jest prawdziwą gwiazdą. Niestrudzenie walczy o pokój i ostro krytykuje armię izraelską; jego poglądy polityczne wywołują ogromne kontrowersje, a płyty przyjmowane są z równie ogromnym uwielbieniem, dzięki czemu szybko okrywają się złotem.

W 1995r. podczas wiecu pokojowego w Tel Avivie Geffen wykonał swoją balladę „I Cry for You” w obecności 300 tysięcy ludzi. Po koncercie za kulisami pogratulował mu sam premier Icchak Rabin. Aviv nie mógł wtedy wiedzieć, że będzie ostatnią osobą, która obejmie premiera, gdyż zaledwie kilka chwil później, parę metrów od miejsca, w którym stał Geffen, premier Rabin został zastrzelony. Od tamtej pory Aviv Geffen stał się narodowym symbolem pokoju dla izraelskiej młodzieży, a „I Cry for You” nieoficjalnym hymnem narodowym.

Aviv odkrył Porcupine Tree w połowie lat 90. i uważnie śledził rozwój ich kariery. W 2000r. zaprosił zespół na kilka koncertów do Izraela, a nieco później spotkał się ze Stevenem w Londynie, by porozmawiać o ewentualnej współpracy. W rezultacie tych rozmów doszło do pierwszych wspólnych sesji, w 2001r. w Tel Avivie, a ich efekt był był piorunujący.

W ciągu następnych osiemnastu miesięcy muzycy spotykali się tak często, jak tylko pozwalały na to bardzo napięte terminarze. Pisali, komponowali, nagrywali i w rezultacie pod koniec października 2003r. debiutancki album duetu, zatytułowany po prostu „Blackfield”, był gotowy.

Utwory napisane wspólnie razem z napisanymi przez muzyków oddzielnie złożyły się na niezwykłe połączenie kultur, uznane po premierze za „hipnotyczne” (Classic Rock) i „kolejny przejaw geniuszu Stevena Wilsona” (Eclipsed).

Kolejny album – „Blackfield II” ukazał się w lutym 2007r. Powrót muzyków spotkał się z równie entuzjastyczną reakcją mediów.Clash określił album jako „bogatą lecz nastrojową mieszankę różnych kultur, głębokich brzmień i wzruszających tekstów”, a CMUuznał za „kolejny triumf duetu”.

Blackfield promował oba albumy seriami koncertów, czego podsumowaniem było wydane pod koniec 2007r. wydawnictwo „Blackfield Live in NYC”, nagrane w Bowery Ballroom w Nowym Jorku.

Trzeci album duetu zatytułowany „Welcome to My DNA” ukazał się w marcu 2011r. Uznany przez magazyn Prog za „ponadczasowy album o niezwykłym uroku”, a przez Metal Hammer za „album o delikatnym pięknie”, stał się kolejnym ważnym etapem w twórczym rozwoju Blackfield. Po jego premierze rozmachu nabrała również kariera Aviva Geffena, który nawiązał współpracę z legendarnymi producentami Tonym Viscontim i Trevorem Hornem, występował z U2 i Placebo oraz został jurorem izraelskiego programu telewizyjnego „The Voice”.

W sierpniu 2013r. kazał się czwarty album – „Blackfield IV”. Aviv zaprezentował się na nim jako autor i główny wokalista, a Steven – który zmiksował materiał w formacie stereo i 5.1 surround – dodał gitary, zaśpiewał w chórkach i – jako wiodący wokalista – w jednym utworze („Jupiter”). W nagraniach gościnnie pojawili się też inni wokaliści: Brett Anderson (Suede), Jonathan Donahue (Mercury Rev) i Vincent Cavanagh (Anathema).

Duet – bardzo popularny także w Polsce – gościł już u nas dwukrotnie. W lutym 2014 przyjedzie po raz trzeci – tym razem do Krakowa. To będzie z całą pewnością niezapomniany wieczór.

 

BLACKFIELD

11.02.2014   KRAKÓW,  Klub Studio  20:00

więcej informacji na www.rockserwis.pl