Zakk Wylde ponownie w Polsce

Zakk Wylde, jeden z najlepszych gitarzystów heavy metalowych na świecie, po raz pierwszy zagra w Polsce solowy koncert! 3 czerwca w Łodzi muzyk zaprezentuje materiał ze swojego solowego albumu „Book Of Shadows II„, na który trzeba było czekać aż 20 lat!

Zakk Wylde
+  Special Guest Jared James Nichols

03.06.2016, Łódź, Klub Wytwórnia

Otwarcie bram: 19.00
Koncert: 20:00

Ceny biletów w przedsprzedaży:

140 – płyta

170 – siedzące

W dniu koncertu bilety o 20 zł droższe

Bilety w sprzedaży od 26 lutego na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl oraz w klubie Wytwórnia

Pierwsza część „Book Of Shadows” ukazała się w 1996 roku. Wylde nagrał ją w przerwie pomiędzy pracą i koncertami z Ozzy Osbourne’m. Następczyni tamtej płyty ma trafić do sprzedaży 8 kwietnia tego roku, a portal RollingStone.com ogłosił ją jednym z najbardziej oczekiwanych metalowych albumów 2016 roku.

Nowy materiał został w całości nagrany i wyprodukowany w domowym studio nagraniowym Wylde’a  – The Black Vatican.
„Book Of Shadows II” pod kątem stylistyki nie będzie odbiegała od swojej poprzedniczki. Akustyczne brzmienie, fortepian, ale i gitary elektryczne znalazły swoje miejsce na krążku.

Zakk Wylde zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W wieku 14 lat potrafił poświęcać grze cały swój czas od powrotu ze szkoły do ponownego wyjścia rano. Razem ze swoimi pierwszymi zespołami Stone Henge i Zyris grywał lokalnie w New Jersey. W 1987 roku wysłał swoje demo Ozzy Osbourne’owi, a ten zatrudnił go na miejsce gitarzysty Jake’a E. Lee. Razem z Ozzym Zakk występował do 1995 roku. W 1998 roku Wylde, Phil Ondicha i Nick Catanese powołują do życia heavymetalową grupę Black Label Society, na czele której gitarzysta stoi do dzisiaj. Do składu Ozzy’ego Zakk powraca w 2001 roku. W 2006 roku został wprowadzony do Hollywood Rock Walk of Fame w uznaniu za swoją pełną sukcesów karierę muzyczną oraz wkład w przemysł muzyczny.

W 2013 roku grupa Black Label Society wydała koncertowy album „Unblackened”, a teraz przyszedł czas na solowy popis jednego z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie! Zapraszamy do Łodzi.

Zostaw komentarz