YIRUMA – światowej sławy pianista na koncertach w Polsce!

YIRUMA

the world?s famous pianist and composer

Yiruma_plakat_b1_2a2

 

 

Światowej sławy pianista i kompozytor, niezrównany talent wśród muzyków ? YIRUMA po raz pierwszy zagości w Polsce! Jego muzyka zachwyca ekspresyjnością i żywiołowością połączoną z delikatnymi dźwiękami. Popularność YIRUMY nie słabnie od momentu wydania jego rewelacyjnego albumu ?First Love? w 2001 roku. Artysta regularnie koncertuje po Azji, Europie i Ameryce Północnej wypełniając sale widzami po same brzegi. Teraz nadszedł czas na Polskę! Już w listopadzie YIRUMA zagra w Krakowie i w Poznaniu!

 

 

 
W języku koreańskim ?YIRUMA? oznacza ?Osiągnięcie?. Artysta ma powody, by posługiwać się właśnie takim pseudonimem. Od najmłodszych lat bowiem przejawiał talent muzyczny. Grę na pianinie zaczął jako pięciolatek, a gdy skończył jedenaście lat przeprowadził się do Londynu, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej The Purcell School. W grudniu 1996 roku wziął udział w nagraniu albumu The Musicians of Purcell. Po ukończeniu szkoły w 1997 roku YIRUMA kontynuował naukę na kierunku kompozycji w King?s Collage London. Już wtedy ten obiecujący młody pianista zyskał popularność i uznanie w Europie wydając swój pierwszy album ?Love Scene? w legendarnej wytwórni fonograficznej Decca Records.
W 2002 roku YIRUMA, jako pierwszy koreański artysta, otrzymał zaproszenie do udziału w prestiżowym wydarzeniu świata muzyki MIDEM w Cannes organizowanym co roku we Francji od 1967 roku. Jego albumy zostały wydane na początku jego kariery w Europie i w Azji, a obecnie są dostępne na całym świecie. W 2011 roku YIRUMA dzięki wytwórni Sony Music Entertainment Korea INC. wydał swój album z okazji dziesięciolecia twórczości zawierający jego najlepsze i najpopularniejsze utwory. Koncerty promujące ten album odbyły się w aż 13 koreańskich miastach i zgromadziły sale pełne widzów.
Twórczość YIRUMY znajduje swoich zwolenników na całym świecie. Artysta wielokrotnie wyruszał w trasy po Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wszędzie jego ekspresyjna i wypełniona emocjami muzyka spotykała się z niezwykłym uznaniem. Teraz także polska publika będzie miała okazję usłyszeć jego najbardziej znane utwory, takie jak ?River Flows in You,? ?Kiss The Rain? oraz ?Maybe?. Zapraszamy na niezapomniane koncerty już w listopadzie do Krakowa i Poznania!

16.11.2014 ? Kraków, ICE Kraków, godz. 18:00

17.11.2014 ? Poznań, Sala Ziemi, godz. 19:00

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.