Witchcraft i Orchid w Progresji

2804-Witchcraft-OrchidW niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku, warszawska Progresja zamieni się w świątynię pod wezwaniem świętego Ozzy?ego oraz błogosławionego Tonny?ego. Modłom dziękczynnym, składanym przez pielgrzymów z wielu stron świata, przewodzić będą kapłani z dalekiej Północy ? Witchcraft, a wspierać ich będą misjonarze zza Oceanu ? Orchid.

 Orchid (doom-metal, retro-rock, USA) ? jeśli naśladownictwo naprawdę jest najszczerszą formą pochlebstwa, to ten kwartet ze słonecznej Kalifornii swoją twórczością ozłocił już wszystkich byłych i obecnych członków Black Sabbath. Charyzmatyczny wokalista, Theo Mindell, i jego koledzy postawili sobie za cel kontynuowanie chlubnej tradycji hard rockowego i doom metalowego brzmienia z wczesnych lat działalności Ozzy?ego i spółki. Wydając pierwszą ep-kę ?Through the Devil?s Doorway? (2009) oraz długogrający album ?Capricorn? (2011) z sukcesem przetransportowali styl i brzmienie przełomu lat 60. i 70tych do XXI wieku. W 2012 roku dołączyli pod skrzydła szanowanej wytwórni Nuclear Blast i zaostrzyli nasze apetyty na nową płytę, której premiera planowana jest na pierwszą połowę tego roku, wydając kolejną, bardzo dobrze przyjętą ep-kę ?Heretic?.

https://www.facebook.com/orchidsf
http://www.OrchidSF.com
http://orchid.bandcamp.com
http://www.youtube.com/OrchidSF

Wywiad z wokalistą, Theo Mindellem

 

Witchcraft (Örebro, Szwecja) ? jednego można być pewnym ? jeśli kapela wywodzi się ze szwedzkiego Örebro, to wiadomo, że można spodziewać się tego ?CZEGOŚ?. Działający z przerwami od 2000 roku, Witchcraft przetarł drogę dla poruszających się w retro-rockowych klimatach skandynawskich zespołów (Graveyard, Spiders, Horisont, Asteroid, Dead Man, i wielu innych).
Ta założona przez Magnusa Pellandera, po rozpadzie prawdziwie kultowego Norrsken, grupa, zawiesiła działalność po wydaniu trzech studyjnych albumów ? ?Witchcraft? (2004), ?Firewood? (2005) oraz ?The Alchemist? (2007), aby po 5 latach przerwy powrócić w nowym składzie i z nowym materiałem. Wydana pod szyldem Nuclear Blast płyta ?Legend? (2012) narobiła sporo zamieszania
w muzycznym świecie, dzieląc fanów zespołu na dwa obozy. Brzmieniowo, ?Legend? odchodzi od swoich poprzedniczek, jednak oferuje zupełnie nową jakość w twórczości Szwedów. Czy obrali oni dobrą, czy złą drogę, będziecie mogli przekonać się sami na ich pierwszym koncercie w Polsce.

https://www.facebook.com/witchcraft
http://www.witchcrafthome.com
http://www.youtube.com/user/WitchcraftBand

 

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży // 60 zł w dniu koncertu

info: Progresja

Zostaw komentarz