Warsaw Prog Days Festival 2013

warsaw prog daysTo cykliczny festiwal dla wszystkich fanów rocka progresywnego. 27 kwietnia 2013 roku na scenie warszawskiego klubu „PROGRESJA” zaprezentują się najciekawsi wykonawcy z nurtu prog-rocka, art-rocka i prog-metalu.

Podczas pierwszej odsłony tego wydarzenia wystąpią: Votum, Osada Vida oraz Believe. Festiwal jest odpowiedzią na liczne głosy warszawskich fanów tego gatunku, którzy czekali na podobne wydarzenie już od dłuższego czasu.

Kwietniowy koncert będzie wyśmienitą okazją do zapoznania się z koncertowymi wersjami premierowych utworów, które znajdą się na nowych studyjnych płytach trzech zespołów.

Album zespołu Votum „Harvest Moon” – premiera 8 lutego 2013 roku.
Płyta Osada Vida ?Particles? – premiera 11 marca 2013,
?The Warmest Sun in Winter? grupy Believe – premiera już 8 kwietnia 2013 roku.

VOTUM
Zespół Votum zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą debiutanckiej płyty „Time Must Have A Stop”, która została wydana na całym świecie przez wytwórnię Progrock Records. Dwa lata później zespół doceniony został w kraju i za granicą za sprawą progresywnego albumu „Metafiction”. Votum zapraszane jest do udziału w licznych koncertach i festiwalach muzycznych, takich jak Jarocin, Hunterfest, Metal Hammer Festival czy Ino-Rock Festival, gdzie występował z największymi gwiazdami światowego formatu, między innymi Korn, Opeth, Anathema, Sabaton, Katatonia i Pain of Salvation oraz polską grupą Riverside.

Najnowsze informacje dotyczące zespołu i nadchodzącej płyty można uzyskać za pośrednictwem serwisu Facebook i fanpage Votum: http://facebook.com/Votumpage oraz stron http://harvestmoon.pl/ i http://votumband.pl/.

 

OSADA VIDA
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: ?Three Seats Behind A Triangle? (2006/2007), ?The Body Parts Party? (2008), ?Uninvited Dreams? (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live?, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu.

Osada Vida na facebooku: https://www.facebook.com/osadavida

BELIEVE
Zespół Believe istnieje na rynku muzycznym od pięciu lat. W tym czasie grupa dorobiła się kilku wydawnictw muzycznych. Zaczęło się od ?Hope To See Another Day?, kiedy spotkali się twórcy zespołu Collage: Mirek Gil (gitary), Przemas Zawadzki (bass) i Tomek Różycki (wokal). Siłą swych bębnów nowopowstałą grupę wsparł Vlodi Tafel, zaś Satomi zaczarowała wszystkich swym wyrafinowanym japońskim dźwiękiem skrzypiec. Warstwą klawiszy zajął się Adam Miłosz, a liryczną stronę Believe stworzył Robert Sieradzki. Dobrze przyjęty album sprawił, że grupa poszła za ciosem, wydając drugie dzieło ?Yesterday is a Friend?, zbierając tym samym świetne recenzje na całym świecie i zdobywając wielu fanów. Stworzyła też utwór ?The Witcher Theme? do gry Wiedźmin, który znalazł się na oficjalnej ścieżce muzycznej. Etap zespołu w tym składzie dopełniają dwa koncertowe wydawnictwa: DVD ?Hope To See Another Day Live? oraz album ?Live at the 1st Oskar Art Rock Festival 2006?.

W 2008 roku nowym Wokalistą został młody Karol Wróblewski, z którym grupa w 2009 roku wydała album ?This Bread Is Mine?. 2010 to kolejna zmiana personalna zespołu. Do szeregów dołączył Konrad Wantrych, co zaowocowało kolejnym albumem pt. ?World is Round?. Formacja zagrała kilka tras koncertowych u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Trzeba zaznaczyć, że Believe odbyło także własne trasy koncertowe, grając w europejskich klubach i największych polskich miastach.

Więcej o grupie Believe: http://www.believe.com.pl/ oraz https://www.facebook.com/believeband/

UWAGA!

Na festiwalu będzie możliwość zakupienia premierowych wydawnictw wszystkich trzech zespołów oraz gadżetów koncertowych.


WARSAW PROG DAYS FESTIVAL 2013

data: 27 kwietnia 2013
godzina: otwarcie bram o 17:00
miejsce: Klub Progresja, Warszawa (ul. Kaliskiego 15A)
ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Bilety do kupienia w sieci Eventim: http://bit.ly/11UVB54 oraz w kasie klubu Progresja

 

info: Progresja

Zostaw komentarz