Waglewski Fisz Emade w poznańskim Eskulapie!

„Matka, Syn, Bóg” Waglewski Fisz Emade

Album ?Matka, Syn, Bóg? to manifest umiejętności rodziny Waglewskich. Materiał zawarty na płycie został przemyślany i dopracowany w każdym calu. Waglewscy po raz kolejny pokazali klasę udowadniając, że trudno jest ich zaszufladkować, a także umieścić w jakiekolwiek ramy. „Matka, Syn, Bóg” to bowiem bardzo dojrzały, kompletny materiał, w którym każdy utwór stanowi całkowicie odrębną oraz poruszającą historię. To osobista podróż ojca i synów, stanowiąca niepodważalny dowód ich gorącej miłości do muzyki.

wfe

Najnowsze wydawnictwo spod szyldu Waglewskich to 13 utworów stanowiących prawdziwy ukłon w stronę klasycznego rocka, opartego na surowym brzmieniu i gitarowym graniu. Siłę tej płyty stanowi przede wszystkim jej ogromna różnorodność. Już od pierwszych minut słyszymy blues, folk i country w najlepszym wydaniu, okraszone ciekawymi aranżacjami. „Pocisk” przywodzi na myśl album „Koledzy”, „Ile jeszcze życia” i „Kometa” to country w czystej postaci, a tytułowe trio, czyli hipnotyzujący „Syn”, nastrojowy „Bóg” i minimalistyczna, ale jednocześnie pełna emocji „Matka” chwytają za gardło. Nie zabrakło również miejsca dla stoner rockowych inspiracji znanych z Kim Nowak, które dają swój upust w utworach „Trupek”, czy „Żółty but”. W przypadku tego projektu nie można oczywiście zapominać o błyskotliwych oraz nietuzinkowych tekstach stanowiących prawdziwą perełkę wśród polskich produkcji. Fisz w inteligentny sposób żongluje słowami, bawi się konwencją, aby jednocześnie poruszać tematy nad wyraz ważne.

?Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade, w związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…? – tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala ? wibrafon – grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek – głos, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski – instr. smyczkowe.
Wszystkie utwory które są na płycie CD będą wykonane podczas koncertu. Płyta jest już uznana za najlepsza płytę roku 2013! Koncert ten jest częścią pożegnalnej trasy tego genialnego projektu rodziny Waglewskich i możliwością spotkania się z nimi razem w Poznaniu.

WAGLEWSKI FISZ EMADE

Poznań, klub Eskulap

15.01.2016

godz. 20

BILETY

źródło: organizator