Wacken Open Air już na początku sierpnia

Dwudziestaszósta edycja festiwalu Wacken Open Air już za mniej niż trzy miesiące. Na początku sierpnia (4-6.08) do małej wsi Wacken leżącej nieopodal Hamburga, jak co roku zjadą się dziesiątki tysięcy fanów metalu i rocka. Wacken jest jak Mekka dla muzułmanina – każdy szanujący się fan metal musi tam być chociaż raz.

Najbardziej kultowy europejski festiwal muzyczny kolejny raz prezentuje się niezwykle interesująco. Gwiazdą będą brytyjczycy z Iron Maiden, którzy wystąpią w ramach cyklu A Night to Remember. Zespół nadal promuje wydaną w zeszłym roku płytę The Book Of Souls. Z pewnością możemy spodziewać się emocjonującego wydarzenia.

Reszta lienupu również zapowiada się emocjonująco, każdy znajdzie w nim coś dla siebie: Testament, Vader, Blind Guardian, Therion, Dragonforce, Axel Rudi Pell, Borknagar, Ministry, Orphaned Land, Pyogenesis, Steel Panther, Unisonic, Arch Enemy, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Foreigner, Parkway Drive, Ihsahn, Dagoba, Michael Monroe, Der Weg Einer Freiheit, Einherjer, Alcest,Saxon, Girlschool, The Black Dahlia Murder, Equilibrium, Snowy Shaw, The Haunted, Benediction, Triptykon i Marduk to tylko niektóre z potwierdzonych do tej pory zespołów.

Festiwal Wacken Open Air 2016 odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016 roku w Wacken, miejscowości leżącej nieopodal Hamburga.

Zostaw komentarz