Wacken Open Air 2019: pierwsze potwierdzenia i sprzedaż biletów

Nie minął nawet tydzień od zakończenia tegorocznej edycji kultowego festiwalu Wacken Open Air, a kolejna odsłona festiwal została już wyprzedana! Niemal 75 tysięcy biletów sprzedało się w kilka dni po uruchomieniu możliwości zakupu biletów.

Festiwal w przyszłym roku jak zawsze odbędzie się w miejscowości Wacken, kilkadziesiąt kilometrów od Hamburga. Tradycyjnie też, datą festiwalu będzie pierwszy weekend sierpnia, to jest 1 – 3 sierpnia 2019 roku.

Zostały potwierdzone pierwsze zespoły, które pokażą się na festiwalowych scenach. Najciekawiej prezentuje się efemeryczny projekt Hansiego Kusha z Blind Guardian oraz Jona Schaffera z Iced Earth, czyli Demons & Wizards, których bardzo rzadko można zobaczyć na żywo. Ostatnia okazja ku temu była w 2000 roku.

Oprócz tego jubileuszowy koncert zagra szwedzki Sabaton. Skład uzupełniają takie kapele jak Meshuggah, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Rose Tattoo, Powerwolf i Parkway Drive. Oczywiście w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych ogłoszeń artystów którzy wystąpią na Wacken Open Air 2019.

Wkrótce możecie spodziewać się relacji z tegorocznej odsłony Wacken na naszym portalu.

Zostaw komentarz