Votum: nowa płyta w lutym!

votum?Harvest Moon?, trzeci studyjny album polskiej progmetalowej grupy Votum, ukaże się już 8 lutego.

?Harvest Moon to księżyc w super pełni ? zjawisko atmosferyczne, które można zaobserwować przed przesileniem jesiennym. To również motyw przewodni opowieści, którą Votum ?gra? na trzecim albumie. Podobnie jak poprzednie dwa wydawnictwa (?Time Must Have a Stop? oraz ?Metafiction?) ?Harvest Moon? jest albumem koncepcyjnym, który za pomocą muzyki, słów i oprawy graficznej wprowadza słuchaczy w mroczną historię, która wydarzyła się ponad wiek temu w pewnym oddalonym od cywilizacji domu.

Zespół Votum zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą debiutanckiej płyty „Time Must Have A Stop”, która została wydana na całym świecie przez wytwórnię Progrock Records. Dwa lata później zespół doceniony został w kraju i za granicą za sprawą progresywnego albumu „Metafiction”.

Również 8 lutego w rzeszowskim klubie Pod Palmą, Votum rozpocznie trasę koncertową promującą ich najnowsze wydawnictwo. Formacja wraz z zespołem Dianoya rozpoczyna tym samym cykl koncertów pod nazwą ?The Rich & Famous Tour 2013? obejmujący 8 polskich miast.

Szczegóły trasy koncertowej:

8.02 – Rzeszów – Pod Palmą
09.02 – Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
15.02 – Gdańsk – Wydział Remontowy
16.02 – Toruń ? Bunkier
22.02 – Warszawa – Herezja
23.02 – Białystok ? Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury ?SPODKI?
25.04 – Kraków – Lizard King
26.04 – Katowice – Megaclub

Album Votum ?Harvest Moon? ukaże się 8 lutego 2013r dzięki firmie Mystic Production.

 

info: Mystic

Autor

Zostaw komentarz