Voo Voo wystąpi w Gołańczy! Zapraszamy!

jebktsd8hezr0bu0

W 30. rok swego istnienia grupa Voo Voo weszła z 35. albumem „Dobry wieczór”. Płyta miała premierę 24 października 2014r. Na płycie znalazło się 10 utworów. Prócz zasadniczego składu (Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal) w nagraniu gościnny udział wzięli Alim Gasimov (Azerbejdżan), Fargana Gasimova (Azerbejdżan) oraz Zespół wokalny ?Bornus Consort?.

Zespół wystąpi w sali Stodoła w Gołańczy!

Kto wie, czy ?Dobry wieczór? nie jest jedną z najbardziej ?szamańskich? płyt w dyskografii Voo Voo. Tych transowych, rozedrganych i tak naturalnie rozimprowizowanych. Z melodyjnymi i medytacyjnymi w klimacie balladami. W nowej opowieści, którą snuje dziś przed nami Wojciech Waglewski ze swym zespołem, znajdziemy szeroką paletę sposobów kształtowania melodii, harmonii, rytmu, wreszcie – gitarowych technik.

Gdy gra Voo Voo zespół to wkłada w swoją muzykę całego siebie. A robiąc to nie może uniknąć i nawiązań do muzycznej ? także przecież i swojej – tradycji. To ?stare zrobione po zupełnie nowemu? na ?Dobrym wieczorze? zapewniam, że szybko rozszyfruje niejeden słuchacz.

Bo jest to również na pewno jedna z tych najbardziej osobistych płyt Waglewskiego, skupiająca w sobie wszystkie istotne cechy jego (tak zwartej słownej, i tak otwartej kompozytorskiej) twórczości. Oryginalna, ognista, a niekiedy daleka także od rockowej konwencji”. (Maciej Proliński)

 

VOO VOO

Gołańcz, sala „Stodoła

11.04.2015

godz. 19

informacje o biletach: http://www.golanczgok.pl/

info: Voo Voo

Zostaw komentarz