Trzy koncerty Wintersun w Polsce

Fińska grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album ?The Foreast Season?, którego premiera została zaplanowana na 21 lipca. Materiał inspirowany ?Czterema Porami Roku? Vivaldiego ukaże się nakładem Nuclear Blast Records.

Wintersun wystąpi na trzech koncertach w Polsce: 11 września w warszawskiej Progresji, dzień później 12 września w gdańskim B90 oraz 20 września w krakowskim klubie Kwadrat.

WINTERSUN (Finlandia) epicki, symfoniczny, melodyjny death metal, power metal:
Fińskie krajobrazy chyba nieźle nastrajają do opowiadania przeróżnych fascynujących historii, przy podkładzie metalowych dźwięków. Na pewno tak działają na Jariego Mäenpää, mózg powstałego w 2003 roku w Helsinkach zespołu Wintersun, który przez lata dzielił się muzycznymi obowiązkami z czołową kapel folkowo-metalową Ensiferum.
Fińska przyroda, panująca w Krainie Tysiąca Jezior przez sporą część roku zima, a także marzenia senne oraz buzujące w człowieku emocje są głównymi inspiracjami dla kompozycji. Rozbudowanych, falujących pod względem aury i emocji, pełnych orkiestracji, ale i baśniowo pięknych melodii. Tim Burton mógłby niejedną z kompozycji Wintersun wykorzystać w swoich produkcjach, zwłaszcza animowanych. Finowie przyjadą do nas promować trzeci album, „The Forest Season” (premiera w lipcu 2017), który w niespełna godzinę opowiada o czterech porach roku.
Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Turisas, Insomnium, Skyfire, Children Of Bodom…

ersun

(mat. organizatora)

Zostaw komentarz