Trasa Black Tundra oraz 4dots

Początek roku zapowiada się mrocznie, klimatycznie i tajemniczo. W ramach krótkiej bezimiennej trasy do sześciu polskich miast zawitają zespoły Black Tundra oraz [::] a.k.a. 4dots promujące swoje najnowsze wydawnictwa. W roli gości specjalnych zaprezentują się kolejno Hadal, Forge of Clouds oraz Moanaa.

Koncerty poprzedzi release gig jeszcze w grudniu w warszawskim Pogłosie.

Trasa rozpocznie się 10 stycznia w poznańskim klubie Pod Minogą, a zakończy występem 19 stycznia w łódzkim Niebostanie.

Szczegółowy rozkład koncertów:

  • 10.01 Poznań, Pod Minogą ( + Hadal )
  • 11.01 Słupsk, Motor Rock Pub ( + Hadal )
  • 12.01 Gdańsk, Wydział Remontowy ( + Hadal )
  • 16.01 Sosnowiec, KOMin ( + Forge of Clouds )
  • 17.01 Wrocław, Liverpool ( + Forge of Clouds )
  • 19.01 Łódź, Niebostan ( + Moanaa )

Black Tundra to zderzenie Sludge’u, Doomu i Post Metalu, zderzenie w tempie glacjalnym – miarowo postępujące i nieuchronne. Zespół powstał w 2016 roku i wylazł na światło dzienne debiutując w połowie roku 2017. Nadszedł czas na kontynuację historii w postaci drugiej płyty „Daylight Dark”. Tundra gra na scenie nieprzerwanie od powstania. Możecie spodziewać się dużej ilości potu i krwi.

https://blacktundra.bandcamp.com

[::] znani też jako 4dots to trio grające instrumentalną mieszankę ciężaru, ambientu, transu i post-postu, zamykające swoje dźwiękowe wypowiedzi w 8-15minutowych kompozycjach, które w swojej rozpiętości zawierają kilka wyznaczników różnych gatunków muzycznych, przy czym żadnego klasycznego. Zespół dzielił scenę m.in. z Obscure Sphinx, Rosk, Merkabah, Ketha czy Tides From Nebula a także supportował God Is an Astronaut na ich trasie w 2019 roku na koncercie we Wrocławiu. Po dobrze przyjętym „aux::in” w końcówce 2019 r. światło dzienne ujrzy drugi krążek „XIXIX” zarejestrowany w Raven Studio pod okiem Andrzeja Dziadka. 4dots zaprezentują w całości nowe dźwięki z drugiej płyty. Na żywo [::] tworzy potężny monolit, od pierwszej do ostatniej nuty.

https://4dots.bandcamp.com/album/xixix

Forge of Clouds to post-metal, sludge, melancholia, przestrzenie, wieże i chmury.

https://forgeofclouds.bandcamp.com

Zostaw komentarz