TORI AMOS wystąpi w Polsce podczas trasy promującej najnowszy album!

TORI AMOS to jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych artystek, kompozytorek i wokalistek z ostatnich 20 lat , ogłosiła wydanie nowego albumu – Unrepentant Geraldines, na wiosnę 2014 roku.

Dokładna data premiery płyty – 13 maja br.

tori banner

Nowy album wspierać będzie rozległa światowa trasa koncertowa rozpoczynająca się 7 maja 2014 roku w Dublinie. W ramach europejskiej trasy do Polski artystka zawita 12 czerwca do Sali Kongresowej w Warszawie.

Unrepentant Geraldines to powrót do rdzennej tożsamości artystki, twórczości współczesnej z elementami wykwintnych klasycznych projektów inspirowanych muzyką Tori Amos z ostatnich 4 lat.  Z pewnością poczujemy sezonowość Midwinter Graces z nurtem klasycznego Night of Hunters, oraz aromat Gold Dust.

W ubiegłym miesiącu Tori Amos rozpoczęła także prace nad swoim najbardziej ambitnym projektem jako kompozytor musicalu The Light Princess razem z Samuelem Adamsonem. The Light of Princes został nominowany na UK Evening Standard Drama Awards do nagrody Best Musical.

Unrepentant Geraldines jest dalszym krokiem w artystycznej ewolucji jednej z najbardziej znanych i wpływowych artystów swojego pokolenia jest powrótem do inspirującej i osobistej muzyki z czego Tori Amos znana jest na całym świecie .

Tori sprzedała ponad 12 milionów płyt, zagrał ponad tysiąc koncertów i zdobyła wiele nagród . Od wydania debiutanckiego albumu Little Earthquakes 20 lat temu w 1992 roku, gdy rozpoczęła swój wyjątkowy styl pisania piosenek, Amos kontynuuje twórczość na najwyższym poziomie, zbierając nowych fanów swoim przesłaniem, czułością, adoruje sarkastyczną asertywnością, i oczywiście zawsze towarzyszy jej zupełnie niezrównana muzyka wykorzystywana w powieściach i filmach na całym świecie.

Tori Amos jest także znana z akcji pomocy humanitarnej ? jest współzałożycielem fundacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), która w Stanach jest największą organizacją do walki z przestępczością seksualną.

 tori amos Amarpaul Kalirai

12 czerwca Sala Kongresowa, Warszawa

18:00 otwarcie bram

19:15 – 19:45 Trevor Moss & Hannah Lou

20:05 – 22:15 TORI AMOS

Bilety w sprzedaży na www.LiveNation.pl

Ceny biletów: 178 PLN ? 278 PLN

Poniżej można wysłuchać singla zapowiadającego nowy album – Trouble’s Lament:

Co nieco o supporcie:

Trevor Moss & Hannah Lou supportem TORI AMOS!

12 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie Trevor Moss & Hannah Lou zaprezentują swoją pełną pasji muzykę przed koncertem Tori Amos.

W muzyce duetu można się zakochać. Jest kameralną, ludową poezją przy delikatnych dźwiękach akustycznej gitary. Namiętna, piękna i ponadczasowa prezentowana w najwyższej jakości. Pełne harmonii utwory i anielski wokal przenoszą słuchacza do pięknego świata budowanego muzyką duetu.

Więcej informacji na: http://trevormossandhannahlou.com/# 

GORĄCO ZAPRASZAMY NA TEN NIESAMOWITY WIECZÓR!!!

info: Live Nation

zdjęcie Tori: Amarpaul Kalirai