Thom Yorke i jego Atoms For Peace kolejnymi gwiazdami Malta Festival 2013!

Malta Festival Poznań znowu zaserwuje potężną dawkę doskonałej muzyki. Na zakończenie yorke maltategorocznej przedłużonej edycji festiwalu, 20 lipca, wystąpi ATOMS FOR PEACE.

 

Atoms For Piece to supergrupa, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead -Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie – Flea z Red Hot Chili Peppers.

Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań – cztery lata temu był tu z Radiohead na zorganizowanym przez ?Maltę?, na zlecenie miasta, koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi. Teraz, razem z kolegami ze swojej nowej formacji zagra pierwszy w Polsce koncert promujący debiutancki album ATOMS FOR PEACE ? Amok.

Skład ATOMS FOR PEACE, oprócz Yorke?a i Flea tworzą długoletni producent Radiohead ? Nigel Godrich (klawisze i syntezatory), perkusista Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z Beckiem i R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista Mauro Refosco (instrumenty perkusyjne), który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno. Muzycy spotkali się pod koniec 2009 r. z inspiracji Yorke?a, który chciał zaprezentować na koncertach utwory ze swojej solowej płyty The Eraser. Ale już w czasie pierwszego występu zespół zagrał piosenkę Judge, Jury, and Executioner, którą Yorke nazwał pierwszym wspólnym utworem ATOMS FOR PEACE. We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje o pracach nad albumem, a rok później ?Atomsi? wypuścili na iTunes singla Default.

25 lutego ukazał się debiutancki album zespołu – Amok. Płyta zebrała doskonałe recenzje i już w tydzień po wejściu na rynek zajęła 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100? najwyższe wśród nowości, a ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy ATOMS FOR PEACE wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy.

 

info: MaltaFestival

Zostaw komentarz