Therion coraz bliżej Polski!

Therion plakat trasowyBardzo miło nam poinformować, że zespół Therion na nadchodzącej trasie przygotował nie lada niespodziankę: Szwedzi zagrają w całości swój totalnie klasyczny album „Vovin” !

Oprócz tego oczywiście nie zabraknie hitów, zarówno starszych jak i nowszych. Zapowiadają się trzy fantastyczne koncerty dla każdego fana Theriona.
Informujemy jednocześnie, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem więc radzimy nie czekać z zakupem biletów do ostatnich chwil !!!
Kolejną sprawą jest zmiana w line upie. Zamiast zespołu The Devil zagra Heavenshine z Włoch. Ten symfoniczny power metalowy band rozpocznie każdy z trzech koncertów w Polsce.

Próbka ich twórczości:


Tak wygląda dokładny rozkład jazdy we wszystkich trzech miastach:
18.00 – drzwi
18.30 – 19.00 Heavenshine
19.15 – 19.50 Sound Storm
20.10 – 21.00 Arkona
21.30 – 23.30 – THERION


THERION (Szwecja) Symfoniczny Metal
Tego zespołu nikomu w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Zaczynali ponad ćwierć wieku temu od surowego death metalu, by stopniowo ewoluować w niesamowitą symfoniczno-metalową bestię, jaką jest od wielu lat. Orkiestracje, chóry są stałymi elementami twórczości Therion. Stały jest też od samego początku kierownik tego zamieszania, czyli geniusz, wizjoner i przede wszystkim przemiły człowiek Christofer Johnsson. Który zawsze podkreślał, że lubi występować w Polsce (jeden z koncertowych materiałów Therion został zarejestrowany właśnie w Polsce). Choć po wydaniu niesamowitej płyty z coverami francuskich chansons „Le Fleurs Du Mal”, zapowiadał, że aktywność jego zespołu zostanie w najbliższych latach mocno ograniczona, nie zapomniał, gdzie zawsze tak ciepło przyjmowano jego sztukę i znów zawita do naszego kraju z Therion.

Arkona (Rosja) Pagan / Folk Metal
Nikt tak doskonale nie miesza folku z rosyjskich ziem z metalem, jak pochodząca z Moskwy Arkona. Kwintet z charyzmatyczną Maszą Archipową na wokalu gościł już u nas niejednokrotnie, za każdym razem zjednując sobie kolejnych fanów folk metalu. W 2013 roku Arkona dała świetny koncert na drugiej edycji MetalFestu. Na scenie wyglądają niczym myśliwi, którzy właśnie wrócili z udanego polowania i celebrują to dynamicznymi metalowymi dźwiękami, które przeplatają z sielskimi piszczałkami, fletami i dudami. Aż żyć i pić się chce, gdy się tego słucha. Parafrazując Maszę pozostaje jedynie napisać: „Bracia, przybywajcie na koncert!”.

Sound Storm (Włochy) Symfoniczny / Epicki Metal
Trudno sobie wyobrazić lepszy support dla Theriona niż pochodzący z Turynu kwintet Sound Storm. Istnieją ponad 10 lat, na koncie mają demo, EP-kę i dwie duże płyty, z których ostatnią jest wydana w 2012 roku „Immortalia”. Muzyka Włochów to idealna propozycja dla tych, którzy cenią granie w stylu Savatage, Symphony X, Kamelot, Blind Guardian, a także rodaków Sound Storm z Rhapsody. Czyli epickie, podniosłe, z pięknymi melodiami, doskonałymi partiami solowymi i świetnymi wokalami.

Zagrają:
THERION (Szwecja) Symfoniczny Metal
+
Arkona (Rosja) Pagan / Folk Metal
Sound Storm (Włochy) Symfoniczny / Epicki Metal
Heavenshine (Włochy) Symfoniczny / Power Metal

Klub: Kraków @ Studio, Budryka 4
Data: 6 grudnia 2013 (piątek)

Klub: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10
Data: 7 grudnia 2013 (sobota)

Klub: Wrocław @ Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19
Data: 8 grudnia 2013 (niedziela)

Wejście: 18.00 Start: 18.30

Bilety: 95 zł (przedsprzedaż), 110 zł (w dniu koncertu)

Pierwsza pula biletów kolekcjonerskich dostępna wyłącznie na stronie organizatorów pod tym adresem: http://knockoutprod.net/site/bilety.

info: KnockOut