The XX na dwóch koncertach w Polsce!

Pierwsze od ponad dwóch lat koncerty londyńskich The XX – zespół zagra w Polsce, 30 listopada w Poznaniu i 1 grudnia w Warszawie. Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się 18 października na stronie www.alterart.pl, do regularnej sprzedaży bilety trafią 20 października.

the-xx-new-song-1478456203-640x640

Kiedy kilkanaście dni temu The xx ogłaszali swój koncertowy powrót, wydawało się, że uprzywilejowana będzie publiczność w Ameryce Południowej. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na przełomie listopada i grudnia The xx zagrają 5 koncertów w Europie Wschodniej. Będą to pierwsze występy zespołu od jesieni 2014 roku i dwa z nich zobaczy polska publiczność!

30 listopada grupa wystąpi w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, dzień później formacja pojawi się w Warszawie ? 1 grudnia zagra w Nowym Teatrze. Oficjalnym supportem na obu koncertach będzie norweska artystka Jenny Hval. Przedsprzedaż biletów dla członków Alterklubu rozpocznie się we wtorek, 18 października na stronie. 20 października bilety trafią do sprzedaży ogólnej na stronie www.alterart.pl.

The xx to Romy Madley Croft, Oliver Sim i Jamie Smith. Londyńskie trio wydało dotychczas dwa znakomicie przyjęte albumy – debiut nagrodzony Mercury Music Prize i jego następcę – „Coexist”. Oba sprzedały się w blisko 2,5 milionowym nakładzie. Zagrali wyprzedaną trasę koncertową, byli headlinerami największych światowych festiwali, w tym swojej własnej imprezy – Night + Day Festival. Ostatni raz zeszli wspólnie ze sceny 5 listopada 2014 w nowojorskim Guggenheim Museum. W tym samym składzie, choć nie pod szyldem The xx można było ich usłyszeć w ubiegłym roku na solowym albumie Jamiego, który jako Jamie xx wydał jedną z najlepszych elektronicznych płyt 2015 roku – „In Colour”. The xx obecnie pracują w studiu nad swoim trzecim, wyczekiwanym albumem. Jesienią 2014 pisali o nadchodzącej płycie następująco: „Ciężko pracowaliśmy nad kompozycjami i nagrywaniem nowej muzyki w kilku zupełnie różnych miejscach na świecie. Wiosną spędziliśmy kilka tygodni w niezwykłym i niepowtarzalnym mieście, jakim jest Marfa, w stanie Texas. Potem, latem byliśmy na Islandii. Wreszcie wróciliśmy do Londynu, by ponownie komponować ale także pobyć w domu. Wkrótce przenosimy się do Los Angeles i kontynuujemy proces nagrywania”. Tak, to słowa sprzed trzech lat, ale czujemy, że opisują proces, który niedługo znajdzie swój finał?

 

The xx + support: Jenny Hval

30.11.2016 Poznań, Hala nr 2 MTP

1.12.2016 Warszawa, Nowy Teatr (KONCERT WYPRZEDANY)

 

info: AlterArt