Tanita Tikaram na koncercie w Polsce!

Obdarzona niesamowicie aksamitnym, mocnym, bajecznie zmysłowym wokalem Tanita Tikaram w Polsce! Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, która ma na koncie wiele milionów sprzedanych albumów oraz takie hity jak Good Tradition, Stop Listening, We Almost Got it Together, czy nieśmiertelny Twist In My Sobriety wystąpi 16 października w warszawskim Klubie Palladium.

Tanita Tikaram

Oprócz największych hitów Tanity Tikaram usłyszymy utwory z krążka Can?t Go Back, na który artystka kazała czekać swoim fanom aż siedem lat, a który media okrzyknęły fantastycznym, niepowtarzalnym i najlepszym w jej karierze! ZAPASZAMY!

 

Tanita Tikaram, urodzona w 1969 roku w rodzinie brytyjskiego oficera piosenkarka i autorka tekstów, swoją urodę odziedziczyła po matce Malezyjce. Ale to nie wygląd, ale cudowny, ciepły i aksamitny głos spowodował, że zasłynęła na całym świecie. Już jako nastolatka pisała pierwsze teksty piosenek. Wytwórnia Warner Records zwróciła na nią uwagę po jej udanym występie w telewizyjnym show i od razu zaproponowała osiemnastoletniej wtedy Tanicie kontrakt płytowy. Jej debiutancki album Ancient Heart zawierający takie hity jak Twist In My Sobriety i Good Tradition sprzedał się w ponad pięciomilionowym nakładzie i rozpoczął trwającą po dziś dzień karierę artystki.

Kolejne lata to kolejne płyty ? The Sweet Keeper (1990), Everybody?s Angel (1991), Eleven Kinds of Loneliness(1992), Lovers in the City (1995), The Cappuccino Songs (1998), z których pochodzą takie hity jak Cathedral SongWorld Outside Your WindowsWe Almost Got it TogetherI Might Be Crying czy Stop Listening.

Tanita Tikaram na kolejny krążek kazała czekać swoim fanom aż siedem lat. Dużo czasu spędzała wtedy we Włoszech. Podczas swojego pobytu poznała wielu wspaniałych włoskich muzyków i właśnie z nimi postanowiła stworzyć swój kolejny album Sentimental, który w sprzedaży pojawił się w 2005 roku.

Najnowsza płyta artystki to kolejne siedem lat oczekiwania. Ale jak mówią krytycy muzyczni ? warto było czekać. Longplay Can?t Go Back, wydany we wrześniu 2012, powstał w kooperacji ze znakomitymi amerykańskimi muzykami soulowymi, takimi jak klawiszowiec Keefus Ciancia (B.B. King, T.Bone Burnett, Elton John, Everlast), perkusista Jay Bellerose i gitarzysta Mark Creswell. Recenzje Sunday Times Album ?Can?t Go Back? jest genialny. Najlepszy wokalny popis w jej karierze, czy Sunday Express Uwodzicielski, elegancki i wyprodukowany z wielką klasą, ma znamiona wielkiego hitu, mówią same za siebie. Tanita po raz kolejny udowodniła, że nie liczy się ilość wydawnictw, a ich jakość. A jakość jej twórczości jest na najwyższym poziomie. Podobnie jak występy artystki na żywo. Już 16 października będziemy się mogli o tym przekonać – Tanita Tikaram, w ramach swojej europejskiej trasy, wstąpi w warszawskim Klubie Palladium.

 

Zapraszamy!

 

16 października 2013 – Warszawa, Klub Palladium, godz. 19.00

 

info: InArt