Szwedzcy retrorockerzy z Blues Pills z polskimi supportami

Blues Pills na początku marca przyjeżdżają na serię koncertów w naszym kraju. W roli suportów wystąpią polskie grupy The Feral Trees z Puław oraz Agyness B. Marry z Warszawy. Chętni mogą zobaczyć grupy w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

BLUES PILLS (Szwecja, Francja, USA) oldshoolowy hard rock, rock, blues rock:
Kolejny zespół, który zakochał się w Polsce dzięki Wam, fanom. Dowodzona przez genialną na scenie i przemiłą poza nią Szwedką Elin Larsson międzynarodowa grupa Blues Pills, gościła u nas wiosną 2016 roku, dając dwa kapitalne koncerty, których przyjęcie było nie gorące, lecz prawie wrzące! Nic dziwnego, że Elin, perkusista André Kvarnström, który pod koniec 2014 roku zajął miejsce Cory’ego Berry, znakomicie wymiatający na gitarze Francuz Dorian Sorriaux i kolejny rodak wokalistki, basista Zack Anderson, postanowili uwzględnić nasz kraj w planach koncertowych na 2017 rok.
Dla tych, którzy jeszcze nie mieli jakimś cudem okazji słyszeć Blues Pills informacja, że kapela wykonuje kapitalnego oldschoolowego hard rocka, rocka i blues rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Jamesa Browna. Debiutancka, imienna płyta z 2014 roku dotarła do czwartego miejsca listy niemieckiej, a „Lady In Gold” z roku 2016 wylądowała na jej szczycie. Uwagę na scenie kradnie momentalnie Elin, wygląda jak modelka z lat 60., teleportowana do współczesności, a śpiewa wprost genialnie, niczym Janis Joplin, Aretha Franklin, Grace Slick w jednym.

AGYNESS B. MARRY (Warszawa, Polska) rock:
Pochodzi z Warszawy, jej idolem jest Josh Homme. Doskonale wie, czego chce, nie pozwala sobie wchodzić na głowę. Naprawdę nazywa się Agnieszka Maria Bukowska, ale nagrywa jako Agyness B. Marry. Nagrywa bezpośredniego, surowego, energetycznego, gitarowego, melodyjnego rocka, z którym kontrastuje jej delikatny wokal. Wraz z dwoma panami na scenie, obsługującymi bas i perkusję, Agyness B. Marry potrafi stworzyć widowiska, które na długo pozostają w pamięci. Tak było podczas showcase’u Spring Break w 2014 roku, podobnież w Jarocinie, podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co jest grane?” w Warszawie, na występach w roli suportu Brodki, Skubasa, czy Krzysztofa Zalewskiego. Rok 2015 przyniósł znakomity, imienny debiut warszawianki. Napisano o nim między innymi: „Agnieszka Bukowska ujmuje szczerością i naturalnością. Potrafi pisać niebanalne piosenki i grać je tak, że wypadają jednocześnie staromodnie i nowocześnie”.

 

THE FERAL TREES (Puławy, Polska) dark folk, rock alternatywny, metal:
Wśród inspiracji wymieniają między innymi: Wovenhand, Amenra, Beirut, Elliota Smitha, Nirvanę, 16 Horsepower, Chelsea Wolfe, Nicka Cave’a, Kinga Dude’a, Sigur Ros, Woody’ego Guthrie, Johnny’ego Casha. Nieźle, prawda? Jeżeli potraficie w swojej wyobraźni wymieszać wpływy wymienionych twórców, dostaniecie w przybliżeniu to, co składa się na styl powstałej w Puławach znakomitej formacji The Feral Trees. Polsko-amerykańskiej, należy zaznaczyć. Pierwiastek amerykański to pochodząca z górzystego stanu Kolorado, w którym „zioło” jest legalne, a Matt Stone i Trey Parker osadzili akcję kultowego „South Parku”, wokalistka Moriah Woods. Reszta to muzycy znad Wisły, Grzegorz Napora, Dawid Ryski, i Mariusz Antas. Razem tworzą frapującą, dość mroczną, czasami drapieżną muzykę, zamkniętą w pięknych, poruszających piosenkach. The Feral Trees mają na koncie dwie płyty, występy na Openerze, Sziget Festival, czy Spring Break. „Tu liczy się melodia, chwytające za ryj harmonie i świetne, lekko refleksyjne teksty. Połączenie przebojowości z niesamowitą, tajemniczą aurą wyszło im znakomicie” ? napisał w recenzji imiennej płyty, wydanej przez kultową Antenę Krzyku, ceniony dziennikarz muzyczny i muzyk Arek Lerch.

 

Zagrają:
BLUES PILLS (Szwecja, Francja, USA) oldschoolowy hard rock, rock, blues rock
+
Agyness B. Marry (Warszawa, Polska) rock
The Feral Trees (Puławy, Polska) dark folk, rock alternatywny, metal

Kiedy: 1 marca (środa) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 80 zł ? przedsprzedaż, 90 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 3 marca (piątek) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł ? przedsprzedaż, 90 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 4 marca (sobota) 2017
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł ? przedsprzedaż, 90 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

(mat. organizatora)

Zostaw komentarz