SOUNDGARDEN PIERWSZĄ GWIAZDĄ LFO2014!

Zespół Soundgarden, jedna z ikon muzyki rockowej rodem z Seattle, zagra 27 czerwca 2014 r. na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Występ na LFO2014 będzie pierwszym koncertem tej legendarnej grupy w Polsce.

life festival soundgarden

W nowej formule Life Festival Oświęcim znajdzie się miejsce dla dwóch koncertów w udziałem gwiazd światowej sceny muzycznej. Pierwszą z nich jest grupa Soundgarden, dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella. Zespół, założony w 1984 roku w Seattle, jest ikoną muzyki grunge i jest wymieniany jednym tchem z takimi tuzami gatunku, jak Pearl Jam czy Nirvana. Co ciekawe, w niemal 30-letniej historii, Soundgarden nigdy jeszcze nie zagrał w naszym kraju i jest jedną z ostatnich wielkich grup rockowych, które czekają na debiut przed polskimi fanami.

Historia Soundgarden nie była usłana różami. Komercyjny sukces przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie ?Superunknown?, na której znalazł się m.in. mega-hit ?Black Hole Sun?. W 1997 roku, u szczytu popularności, zespół przestał istnieć, gdyż ? jak stwierdził perkusista Matt Cameron ? ?został pożarty przez showbiznes?. Wokalista Chris Cornell z powodzeniem kontynuował karierę solową (nagrał m.in. piosenkę do filmu o Bondzie, ?You Know My Name?), wraz z muzykami Rage Against The Machine utworzył też supergrupę Audioslave.

W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie: Chris Cornell, Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron. W 2012 roku wydał nowy album ?King Animal? ? pierwszy od 16 lat.

27 czerwca 2014 Soundgarden wystąpi po raz pierwszy w Polsce – na Life Festival Oświęcim 2014. Bilety na koncert LFO2014 z udziałem m.in. grupy Soundgarden trafią do sprzedaży w środę, 20 listopada.

info: Life Festival Oświęcim