Singiel z nowego albumu Exlibris

exlibris„Hellphoria” – taki tytuł nosi pierwszy singiel z nadchodzącego albumu grupy Exlibris. Utwór będzie miał swoją oficjalną premierę 29 lipca o godzinie 15.00 na antenie Antyradia! Gośćmi Michała Prokopowicza będą Piotr 'Voltan’ Sikora i Krzysztof Sokołowski. Muzycy zdradzą parę szczegółów dotyczących nowej płyty zatytułowanej „Humagination”. Polecamy!

 

 

EXLIBRIS – „Humagination”

1. Follow The Light
2. Hellphoria
3. Astral Geometry
4. Of Fire and Thunder
5. Elemental
6. Left Behind
7. Dreamcraft
8. Another Day
9. Illumina
10. The Arrival
11. All Guts, No Glory
12. The Curtain Falls
We wrześniu 2013 roku nakładem Metal Mind Productions ukaże się drugi album zespołu zatytułowany „Humagination”. Materiał został już ukończony. Za reazlizację nagrań odpowiadają Mariusz Konik i Robert Wawro z HZ Studio, a miksem i masteringiem zajął się Tomasz Zalewski w ZED Studio.
Album to 12 kompozycji utrzymanych w konwencji melodyjnego heavy metalu na światowym poziomie, 3 gości specjalnych, świetna produkcja, znakomity wokal i chwytliwe kompozycje!
Zespół powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory. W lutym 2006 ukazała się pierwsza płyta zatytułowana „Skyward”. Pod koniec 2006 roku wokalistą Exlibris został laureat „Szansy na Sukces” z 2004 roku – Marcin Maliszewski. Przez kolejne kilka lat zespół borykał się z problemami personalnymi dość często zmieniając muzyków w sekcji rytmicznej, ale nie przestawał tworzyć i sporadycznie koncertował. W międzyczasie Daniel Lechmański dołączył do Chain Reaction, z którym do tej pory nagrał 3 albumy. Piotr Sikora z kolei od 2009 jest członkiem Leash Eye.

W styczniu 2012 rozpoczęły się nagrania drugiego albumu Exlibris –  „Humagination”. W trakcie nagrań okazało się, że Marcin nie będzie w stanie dokończyć nagrań i w związku z tym nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie – nowym wokalistą został Krzysiek Sokołowski (znany z Night Mistress). W wyniku tego, nagrania zakończyły się dopiero w roku 2013. Wcześniej, w październiku 2012 Exlibris wziął udział w trasie koncertowej „The Most Wanted Tour” razem z Leash Eye i Chain Reaction – były to pierwsze koncerty w aktualnym składzie. Od lutego 2013 Daniel Lechmański jest również gitarzystą zespołu Corruption.

Aktualny skład zespołu:

Krzysztof Sokołowski – wokal
Daniel Lechmański – gitary, wokal
Piotr Sikora – klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal
Piotr Torbicz – bas
Misiek Ślusarski – perkusja

info: MetalMind