Scorpions powrócą do Polski jeszcze lepsi! Czym nas zaskoczą?

Ponad 50 lat aktywności scenicznej grupy Scorpions to bez wątpienia powód do dumy. Jak podkreślają znawcy, mało która gwiazda potrafi wytrwać na scenie przez tyle dekad w nieustannie wysokiej formie, dbając o zaskakiwanie swojej publiczności. Co sprawia, że zespół dalej koncertuje i czego fani mogą spodziewać się po kolejnej wizycie legendarnego zespołu? Tym razem Scorpions zagra 1 grudnia w ERGO ARENA Gdańsk/Sopot.

 

2017 CRAZY WORLD TOUR zespół Scorpions rozpoczął 8 czerwca w miasteczku Montbeliard na wschodzie Francji. Stamtąd pojechał na festiwal do Szwecji, odwiedził już Niemcy i Belgię, a w swoich planach ma trasę niemal po całej Europie. Później rockmeni wyjadą także do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jesienią znowu wrócą na Stary Kontynent, by 1 grudnia na pograniczu Gdańska i Sopotu zagrać w ERGO ARENIE.  W sumie, w czasie tegorocznego tournée, dadzą ponad 40 koncertów w kilkunastu krajach świata.

– Gdy w grudniu 2012 roku dobiegła końca trasa, która miała być pożegnalną, zamierzaliśmy rozjechać się po świecie, żeby wypocząć. Ale zaraz potem zaproponowano nam występ w programie MTV Unplugged. Zgodziliśmy się pod warunkiem, że zagramy w plenerze, w amfiteatrze w Atenach. Wypadło wspaniale. Potem zdałem sobie sprawę, że upływa pięćdziesiąt lat, odkąd stworzyłem zespół. Nasz menadżer powiedział: Słuchajcie, niewielu udało się dotrwać do tego momentu. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że pożegnalna trasa była błędem. Zwłaszcza, że ciągle cieszymy się dobrym zdrowiem. Baliśmy się o głos Klausa, ale on nadal jest w znakomitej formie. Gramy więc dalej. Niczego nie planujemy, ale jeśli pojawią się odpowiednie okoliczności, żeby nagrać kolejny album, zrobimy to ? zdrada Rudolf Schenker, lider zespołu Scorpions.

https://www.youtube.com/watch?v=9LEyoPjq328

Założona w 1965 roku grupa Scorpions niemalże od początków swojej kariery cieszy się szczególną popularnością w Polsce, gdzie ? od wczesnych lat 80. – kojarzona jest przede wszystkim z kultową rockową balladą ?Wind Of Change?. Utwór  nawiązuje do przemian politycznych, które przyczyniły się do upadku Związku Radzieckiego oraz rozwiązania bloku wschodniego. Polacy pokochali zespół z Hanoweru również za ponadczasowe ballady i rockowe, melodyjne brzmienia.  Ostatnie lata są zwieńczeniem sukcesu legendarnego zespołu. Ogromną popularność Scorpions w naszym kraju potwierdza wysoka sprzedaż płyt oraz imponująca frekwencja na koncertach. Poprzednie dwa show z ich udziałem w TAURON Arena Kraków oraz w Atlas Arenie zespół zagrał przy pełnych trybunach.

– Scorpionsi to marka sama w sobie – po prostu znak dobrej jakości. Jeśli ktoś jest fanem prawdziwego rocka, starej dobrej szkoły, to nie można nie lubić Scorpionsów. Jak pokazują ostatnie wydawnictwa zespołu, są nadal popularni i nadal świetnie grają ? zdradza Marek Petner z Sony Music Polska

Koncert Scorpions zaplanowany jest 1 grudnia w hali ERGO ARENA. Wejściówki można nabywać poprzez strony internetowe: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.