EVA&MANU – EVA&MANU

5053105389629Debiutancki album fińsko-francuskiego duetu Eva & Manu, którego historia mogłaby posłużyć za scenariusz filmowy romantycznej komedii. Płyta „Eva & Manu” to wspaniałe opowieści o podróżach, podane w konwencji powstałej ze zmieszania popu, folku i akustycznej alternatywy.

Finka Eva Louhivuori i Francuz Manu Laudic poznali się, gdy oboje studiowali w Bostonie. Poza uczuciem do siebie, połączyła ich również miłość do muzyki i podróży. Oboje uznali w końcu, że nie chcą siedzieć w Ameryce na wykładach, więc kupili starego vana, któremu nadali imię Skipper i udali się w podróż po Europie. Odwiedzili francuskie winnice, wspięli się na wzgórza Toskanii i zobaczyli jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. W podróży pisali piosenki, a także prowadzili bloga, w którym dzielili się wrażeniami z eskapady. Na nim też publikowali swoje kompozycje, które potem nagrali w paru studiach i które złożyły się na album „Eva & Manu”.

Efekt ośmiomiesięcznej podróży to dziewięć przepięknych piosenek, śpiewanych cudownie przez Evę i Manu, w których odbijają się radości, smutki, niepokoje, jakie towarzyszyły im w trakcie długiej wędrówki przez Europę.

Wydawca: Warner Music

Data premiery: 13.05.2013

Autor