Przypominamy o październikowych koncertach Gregory’ego Portera

Amerykański wokalista wystąpi na koncertach w Katowicach, Gdyni i Warszawie.

Nadchodzi uczta dla melomanów i fanów muzyki jazz, soul oraz gospel. Już jesienią w Polsce wystąpi legendarny artysta jazzowy Gregory Porter! Artysta zainauguruje Jazz Chilli Days! ? nową inicjatywę radia Zet Chilli. Specjalne koncerty odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Gdyni i Warszawie.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty ? Take Me to the Alley, ale także jego największe przeboje, które zdobyły mu światową sławę.

Laureat dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią. Jego oryginalna aparycja, która nie uszła uwadze fanów, dodatkowo podkreśla nieszablonową osobowością.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w epicentrum country ? Bakersfield. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał  głos Nata Kinga Cole?a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.

Debiutancki album ?Water?, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii ?Najlepszy jazzowy album wokalny?.

Wydany dwa lata później krążek ?Be Good? także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii ?Najlepszy tradycyjny występ R&B?.

Trzeci album ?Liquid Spirit? otrzymał statuetkę Grammy za ?Najlepszy jazzowy album wokalny?. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.

W 2017 roku Porter za album ?Take Me To The Alley? otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii ?Najlepszy jazzowy album wokalny?.

Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października br. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie, a 16 października  w Operze Narodowej w Warszawie.