Przypominamy: jedyny koncert Kinga Diamonda w Polsce!

king diamond plakatTakiego koncertu nie można przegapić! Legenda heavy metalu ? King Diamond na jedynym koncercie w Polsce! Muzyk wystąpi w Warszawie w Hali Koło 29 maja 2013 roku. Jest to wielki powrót jednego z najbardziej kontrowersyjnych muzyków na świecie i jego pierwsza trasa od ponad sześciu lat! 

 

Nazywany ?królem muzycznego horroru? artysta, przygotował spektakularne show, które przywiezie ze sobą także do Polski. U boku Króla zaprezentują się dwie krajowe formacje ? thrashowy Alastor ? autorzy znakomitego krążka ?Out Of Anger? oraz Hellectricity, która brzmieniem i tematyką swoich tekstów doskonale wpisuje się w klimat twórczości Kinga Diamonda.

 

King Diamond to ikona heavy metalu, a podczas 30 lat swojej kariery pozostawił niezatarty ślad w historii muzyki. Uwielbiany przez Metallikę i Panterę, jest inspiracją dla wielu muzyków. Cały rok artysta poświecił na przygotowania do pierwszej od 6 lat trasy koncertowej, która zapowiada się niezwykle ciekawie.

 

Wielką niespodzianką dla fanów, ale także inauguracją trasy koncertowej był występ podczas tegorocznego Sweden Rock Festival, gdzie King Diamond pokazał swoją świetną formę i udowodnił, że w heavy metalu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Ten koncert był olbrzymią produkcją, jak podsumował sam King Diamond ? największą w historii zespołu, oprawiony w fantastyczną scenografię i efekty specjalne. Tematyka tych występów zaczerpnięta została z różnych albumów artysty. Kolejne, także ten w Polsce, mają być jeszcze bardziej spektakularne i imponujące.

 

Oprócz powrotu na scenę, muzyk planuje także wydanie nowego albumu, w którym znajdą się kolejne opowieści grozy i świeże heavymetalowe koncepcje, sygnowane sprawdzoną marką King Diamond. Przypomnijmy, że ostatnią studyjną płytą w kolekcji artysty był wydany w 2007 roku krążek ?Give Me Your Soul? Please?, który otrzymał nominację do nagrody Grammy i stał się jedną z najbardziej uznanych płyt w historii muzyki metalowej.

 

King Diamond od zawsze szokował i wywoływał kontrowersje, pamiętamy go również z formacji Mercyful Fate, której był założycielem. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt albumów oraz gościnny udział na płytach innych zespołów. Jego szokujący wizerunek, którego elementem jest charakterystyczny makijaż, zainspirowany został wyglądem słynnego Alice?a Coopera. Na scenie oprócz upiornej scenografii towarzyszy mu zawsze mikrofon zbudowany z kości udowej i piszczelowej, a przez lata nieodłączną częścią występu była także czaszka zwana Melissą. Koncerty Kinga Diamonda to za każdym razem wielkie, spektakularne show z efektami pirotechnicznymi, które na długo zapada w pamięć, jednak głównym, najważniejszym elementem tych koncertów jest niewątpliwie głos artysty o szerokiej skali, który znalazł się w setce najlepszych głosów wszechczasów!

 

OTWARCIE BRAM: 18.30, KONCERT: 20.00
MIEJSCE KONCERTU: HALA SPORTOWA KOŁO ? OBOZOWA 60

 

info: Progresja | MetalMind

Zostaw komentarz