Periphery + Veil Of Maya

Periphery + Veil Of Maya

Knock Out Productions prezentuje koncert gwiazd progresywno-metalowego, djentowego grania ? Periphery. Na polskich koncertach towarzyszyć im będą zakręceni deathcore?owcy z Veil Of Maya. Na występy zapraszamy 03.12 do warszawskiej Progresji i 04.12 do krakowskiej Fabryki.

Headliner

PERIPHERY (USA) prog metal, djent:
Amerykański stan Maryland kojarzony jest głównie z Baltimore, mającym w nim swoją akcję kultowym serialem ?Prawo ulicy? („The Wire”), słynnym festiwalem Maryland Deathfest, a ostatnio z ulicznymi zamieszkami po tym, jak policja pozbawiła życia jednego z czarnoskórych mieszkańców. W tym samym stanie mieści się miasteczko Bethesda, którego nazwa przewinęła się w „Simpsonach”, „Family Guyu”, „Z Archiwum X”. Mieszka tam gitarzysta zespołu Bruce’a Springsteena Nils Lofgren, a także David Simon, dzięki któremu powstał wspomniany serial „Prawo ulicy”. Dekadę temu, w 2005 roku, w Bethesda powstała formacja Periphery, która szybko wyrobiła sobie markę jednego z najciekawszych zespołów progmetalowych, zaś dziś należy do ścisłej czołówki takiego grania, obok Dream Theater czy Fates Warning.
Główną postacią sześcioosobowej kapeli jest kapitalny gitarzysta Misha Mansoor, autor większości repertuaru. Periphery doczekali się czterech płyt studyjnych, z których ostatnie dwie, koncepcyjne, ukazały się tego samego dnia, 27 stycznia 2015 roku, pod tytułami, odpowiednio, „Juggernaut: Alpha” i „Juggernaut: Omega”. I obydwie znalazły się w pierwszej 20. regularnego notowania „Billboardu” (na miejscach 15. i 16.)! Choć grupa Periphery zaliczana jest do prog metalu, nie trzyma się tej stylistyki kurczowo, co wyróżnia ją spośród innych wykonawców z tego kręgu. Amerykanie nie wahają się stosować w utworach rozwiązań bardziej typowych dla Meshuggah czy jazzu niż progresu. Poza tym, stawiają na esencjonalność kompozycji, nie zaś na popisywanie się umiejętnościami.
Sprawdź, jeśli lubisz: TesseracT, Meshuggah, Textures, Animals As Leaders…

Support

VEIL OF MAYA (USA) deathcore, metalcore:
W maju 2015 roku ukazał się „Matriarch”, piąty studyjny album jednej z największych obecnie kapel na szeroko pojętej scenie deathcore’owo-metalcore’owej ? pochodzącej z Chicago i istniejącej od 2004 roku formacji Veil Of Maya. Promowany przez kawałki „Phoenix” i „Mikasa” materiał, proponuje nieco inną muzykę niż na poprzednich krążkach kapeli. Bardziej współcześnie metalcore’ową niż deathcore’ową. To pierwszy album z nowym wokalistą Lucasem Magyarem, znanym z Arms Of Empire, który zastąpił Brandona Butlera (ten pożegnał się z VOM w 2014 roku). Po raz pierwszy w swej historii formacja wykorzystała też podczas nagrań czyste wokale. I raczej był to dobry krok, bo fani i recenzenci wystawili płycie dobre opinie. Fani w Polsce po raz pierwszy zobaczą Veil Of Maya w nowym składzie i przede wszystkim usłyszą, jak nowe muzyczne oblicze zespołu sprawdza się na żywo.
Sprawdź, jeśli lubisz: The Faceless, All Shall Perish, After the Burial, Textures…
http://www.veilhasrisen.com/
https://www.facebook.com/veilofmaya
https://www.youtube.com/watch?v=lCPwR7R4hlA

Zagrają:

PERIPHERY (USA) prog metal, djent
+
Veil Of Maya (USA) deathcore, metalcore
Support

Kiedy:

czwartek, 03 grudzień, 2015

Gdzie:

Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 2

Otwarcie klubu:

18:30

Start:

19:00

Ceny biletów:

70 zł ? przedsprzedaż, 80 zł ? w dniu koncertu

KUP BILET NIE WYCHODZĄC Z DOMU!!!
Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.

Bilety dostępne:

Warszawa:
Ticket Club, ul. Batorego 10 (kasa klubu Stodoła)
Progresja Music Zone, Fort Wola 22

Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl/ Biletomat

Zostaw komentarz