Pendragon w Polsce!

Łukasz Krawiec 08.05.2013 Brak komentarzy do Pendragon w Polsce!

pendragonJuż dzisiaj odbędzie się pierwszy z trzech koncertów Pendragona w Polsce! Wielbiciele progresywnego brzmienia będą mogli usłyszeć swoich idoli kolejno w Poznaniu, Warszawie i Bielsku-Białej. Nick Barrett zdradził jakiego repertuaru możemy się spodziewać na koncertach:

„Nie możemy już doczeć się powrotu do Polski, graliśmy u Was ostatnio 2 lata temu, ale wydaje nam się, jakby to było wczoraj. Set utworów, jaki zagramy, należeć będzie do kategorii 'pod publikę’, a złożą się na niego nie tylko nasze klasyczne kompozycje, ale zagramy również 1 albo 2 bardzo stare utwory, które jak sądzę, nigdy w Polsce nie były wykonywane na żywo.” Zapraszamy serdecznie, bilety jeszcze w sprzedaży! 

 

PENDRAGON
  + Gary Chandler (Jadis)

Klasyczne utwory Pendragon na żywo!

08.05.2013 – Poznań, Blue Note
09.05.2013 – Warszawa, Proxima
10.05.2013 – Bielsko – Biała, Rude  Boy

Otwarcie bramek: godz.19.00
Początek koncertów: godz. 20.00

CENY BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY/ W DNIU KONCERTU:

Poznań i Warszawa:
80/ 100 zł

Bielsko Biała:
I kategoria – 85 zł / 95 zł
II kategoria – 75 zł / 85 zł

BILETY JESZCZE W SPRZEDAŻY!

BILETY  DO POZNANIA I WARSZAWY DO NABYCIA NA STRONACH:
www.metalopolis.plwww.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl,
www.ticketportal.plwww.biletin.pl

BILETY DO BIELSKA DO NABYCIA:
www.ticketpro.plwww.rockcafe.pl, Klub Rude Boy

Formacja, która w tym roku obchodzi 35-lecie swojego istnienia, ma na swoim koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Jesienią zeszłego roku zespół powrócił z najnowszym koncertowym wydawnictwem dostępnym w formacie DVD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – Blu-Ray, „Out of Order Comes Chaos”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. Natomiast w lutym ukazał się zapis tej płyty w formacie 2 CD DG.

Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon.

Pendragon gościł w Polsce już wiele razy i za każdym razem był bardzo ciepło przyjmowany przez publiczność. Po raz ostatni zespół występował u nas w 2011 roku w ramach trasy promującej album „Passion”. Na tegorocznych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z tego krążka, a także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001) czy „Pure” (2008).

Pendragon zagra w składzie: Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna, Clive Nolan – instrumenty klawiszowe, Peter Gee – gitara basowa oraz Scott Higham – perkusja.

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101), 
e-mail: 
koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.pl,

info: www.metalmind.com.pl

Zostaw komentarz