Paul Gilbert na jesieni w Polsce

Knock Out Productions przedstawia dwa koncerty amerykańskiego, hardrockowego mistrza gitary. Paul Gilbert odwiedzi nasz kraj, by zagrać 13 października w gdańskim B90 i 14 października w warszawskich Hybrydach.

PAUL GILBERT (USA) rock, hard rock, shred:
Zaczynał występować i komponować będąc nastolatkiem. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat pięciu i poświęcał na ćwiczenia oraz słuchanie muzyki mnóstwo czasu. Mając lat 15, Paul Gilbert w okolicach rodzinnego Pittsburgha był już postacią uznaną. Wkrótce do jego nagrań dotarł Mick Varney, szef zrzeszającej gitarowych wymiataczy wytwórni Shrapnel Records. Od razu wiedział, że ma do czynienia z wybitnym talentem i dołożył wszelkich starań, aby Paul znalazł się jak najszybciej w Kalifornii. Tak się stało, gdy gitarzysta miał niespełna 18 lat. Potem była wspaniała grupa Racer X, opromieniony sławą Mr. Big z singlowym numerem jeden „Billboardu”, piosenką „To Be With You”, wiele płyt solowych i mnóstwo featuringów. Paula Gilberta zaproszono też do udziału w prestiżowej trasie G3, na której grał wraz z Joe Satrianim i Steve’em Vaiem.
Mający polskich przodków artysta, chyba nie zna pojęcia lenistwa, sądząc po jego imponującym dorobku, trwającej ponad 30 lat karierze i licznych projektach, w które się angażuje. Zawsze miły, sympatyczny, z charakterystycznym szerokim uśmiechem, a na scenie prawdziwy mistrz, wirtuoz instrumentu, sprawiający wrażenie totalnie wyluzowanego. Do legendy przeszło jego i Billy’ego Sheehana solo (Billy oczywiście grał na basie) zagrane przy pomocy wiertarki. Choć w 2014 roku został ojcem, Paul ani myśli zwalniać tempa. Ongiś wykładowca Guitar Institute Of Technology w 2015 roku wydał solową płytę „I Can Destroy”, którą będzie promować podczas swojej kolejnej wizyty w Polsce. Album produkował Kevin Shirley (Led Zeppelin, Iron Maiden, Rush, Joe Bonamassa). To wspaniała mieszanka stylów, będąca odbiciem ogromnej erudycji muzycznej Paula.
http://www.paulgilbert.com/
https://web.facebook.com/paulgilbertmusic/?_rdr
https://www.youtube.com/watch?v=jzlJQyURUIU

Kto zagra:
PAUL GILBERT (USA) rock, hard rock, shred

Kiedy: 13 (czwartek) październik 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 90 zł ? przedsprzedaż; 100 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 14 (piątek) październik 2016
Gdzie: Warszawa @ Hybrydy, ul. Złota 7/9
Bilety: 90 zł ? przedsprzedaż; 100 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Zostaw komentarz