Okładka i tracklista nowego albumu EXLIBRIS!

exlibris_humagination_finalHumagination” – to nowy album grupy Exlibris, który na półki sklepowe trafi na początku września. Na krążek składa się 12 kompozycji utrzymanych w klimacie melodyjnego heavy metalu. Znamy już całą tracklistę i okładkę płyty. Autorem okładki jest Michał „Xaay” Loranc, który opracował ją według projektu Daniela Lechmańskiego – gitarzysty zespołu. Xaay pracował wcześniej z takimi grupami jak m.in. Nile, Behemot, Kamelot, Vader czy Decapitated.

 

O samej koncepcji okładki Daniel mówi tak:

Chcieliśmy, żeby okładka była naturalnym rozwinięciem tytułu płyty. „Humagination” to oczywiście połączenie słów „human” i „imagination”, a oznacza dla nas klucz do odkrycia otaczającego nas świata i sposób, by przez ten świat przejść. Postać na okładce to człowiek, który próbował za wszelką cenę opanować swoim umysłem całą zgromadzoną przez ludzkość wiedzę – jak widać nie jest to proste.

 

 EXLIBRIS – Humagination

1. Follow The Light
2. Hellphoria
3. Astral Geometry
4. Of Fire and Thunder
5. Elemental
6. Left Behind
7. Dreamcraft
8. Another Day
9. Illumina
10. The Arrival
11. All Guts, No Glory
12. The Curtain Falls

Zespół powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory. W lutym 2006 ukazała się pierwsza płyta zatytułowana „Skyward”. Recenzje tego materiału dość zgodnie mówiły o dobrych pomysłach i złej realizacji nagrania. Pod koniec 2006 roku wokalistą Exlibris został laureat „Szansy na Sukces” z 2004 roku – Marcin Maliszewski. Przez kolejne kilka lat zespół borykał się z problemami personalnymi dość często zmieniając muzyków w sekcji rytmicznej, ale nie przestawał tworzyć i sporadycznie koncertował. W międzyczasie Daniel Lechmański dołączył do Chain Reaction, z którym do tej pory nagrał 3 albumy. Piotr Sikora z kolei od 2009 jest członkiem Leash Eye.

W styczniu 2012 rozpoczęły się nagrania drugiego albumu Exlibris –  „Humagination”. W trakcie nagrań okazało się, że Marcin nie będzie w stanie dokończyć nagrań i w związku z tym nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie – nowym wokalistą został Krzysiek Sokołowski (znany z Night Mistress). W wyniku tego, nagrania zakończyły się dopiero w roku 2013. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski (ZED Studio).

Wcześniej, w październiku 2012 Exlibris wziął udział w trasie koncertowej „The Most Wanted Tour” razem z Leash Eye i Chain Reaction – były to pierwsze koncerty w aktualnym składzie. Od lutego 2013 Daniel Lechmański jest również gitarzystą zespołu Corruption.

Aktualny skład zespołu:

Krzysztof Sokołowski – wokal
Daniel Lechmański – gitary, wokal
Piotr Sikora – klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal
Piotr Torbicz – bas
Misiek Ślusarski – perkusja

info: MetalMind