OFF FESTIVAL KATOWICE 2013: Before party w klubach miasta

48_MicachuJak już doskonale wiecie, OFF Festival odbędzie się w tym roku w dniach 2-4 sierpnia. Ale warto pojawić się w Katowicach co najmniej dzień wcześniej ? 1 sierpnia w klubach miasta odbędzie się szereg koncertów w ramach offowego before party! Szczegół podamy wkrótce, dzisiaj natomiast przedstawiamy artystów, których w ramach uwertury do Offa będziecie mogli zobaczyć. To Patrick Wolf, Micachu, A Band Of Buriers i Labyrinth Ear.

Patrick Wolf

Charyzmatyczny angielski songwriter, nad Wisłą cieszący się statusem artysty kultowego. Patrick jest multiinstrumentalistą o wszechstronnych zainteresowaniach, więc w jego mrocznych i romantycznych zarazem kompozycjach folk spotyka się z elektroniką, by razem skręcić w chwytliwy, popowy refren. Pierwszą dekadę swojej kariery Wolf podsumował niedawno podwójnym akustycznym albumem ?Sundark and Riverlight?, zawierającym nowe wersje jego najciekawszych utworów. ?To doskonały soundtrack do zimnych, mrocznych wieczorów? ? zachwala płytę ?The Sun?. A w sierpniu noce bywają już chłodne?

Micachu
Mica Levi gościła już na OFF Festivalu, w 2009 roku, w Mysłowicach. Jej łobuzerski, eksperymentalny pop zadziwił i zachwycił polską publiczność, tak jak zachwyca Björk czy Matthew Herberta, który produkował jej debiutancką płytę ?Jewellery? (2009). W ubiegłym roku Micachu and the Shapes poszli za ciosem, wydając drugi album ?Never?, znowu z nalepką Rough Trade i znów wypełniony po brzegi kolażem dziwacznych dźwięków układających się w zaskakująco spójną i wciągającą całość. W Katowicach usłyszymy, jak Micachu interpretuje dla nas cały muzyczny świat ? przyjeżdża bowiem z autorskim DJ setem.
A Band Of Buriers

Myślicie, że w muzyce wszystko już było? To posłuchajcie A Band Of Buriers, Anglików łączących pokręconą tradycję apokaliptycznego folku á la Current 93 z hip-hopem w stylu The Streets i Bóg wie, czym jeszcze… Lider formacji, raper i poeta James P Honey recytuje swoje wiersze w akompaniamencie gitary, wiolonczeli i skrzypiec, a w liryczne tło kreśli żeński chór. Krytycy widzą w Jamesie i jego kompanii godnych następców Leonarda Cohena, Toma Waitsa czy Nicka Cave?a, ale wystarczy posłuchać ?Filth?, debiutu A Band Of Buriers, by przekonać się, że to jednak zupełnie nowa jakość.

Labyrinth Ear
Londyński duet grający razem od 2010 roku, specjalizujący się w onirycznej, lo-fi elektronice. Ktoś nazwał ich brzmienie ?lodowym disco, ale o ciepłym, bijącym sercu? ? i trudno o lepszy opis Labyrinth Ear. Za sprawą dwóch epek ? ?Oak? i ?Apparitions? ? stali się ulubieńcami muzycznych blogów z całego świata, ale na ich pełnoczasowy debiut wciąż czekamy. Z coraz większą niecierpliwością.

 

Bilety dostępne w OFF Sklepie na oficjalnej stronie internetowej festiwalu oraz w sieciach Ticketpro.pl, eBilet.pl i salonach Empik, a także zagranicą ? w seetickets.com i festicket.com.
Ceny:
– trzydniowe karnety z polem namiotowym: 190 zł
– trzydniowe karnety bez pola: 150 zł
– czterodniowe karnety z polem namiotowym: 210 zł
(czterodniowe karnety bez pola namiotowego zostały wyprzedane, karnety z polem dostępne w sieci eBilet.pl ? pozostały ostatnie sztuki).
– bilety na tegoroczny OFF Club (dostępne tylko w OFF Sklepie) – dla posiadaczy karnetów na OFF Festival 2013 specjalna cena ? 30 zł, dla pozostałych ? 40 zł.

 

info: Off-Festival

Zostaw komentarz