OFF Festival: Co warto wiedzieć przed przybyciem na festiwal

Widzimy się lada moment – i bardzo nas to cieszy! Zanim jednak dotrzecie do katowickiej Doliny Trzech Stawów proponujemy garść informacji, które pozwolą Wam w pełni skorzystać z tego, co dla Was przygotowaliśmy.

Pamiętajcie, że opaskę festiwalową, dzięki której wejdziecie na teren OFF Festival 2019, otrzymacie po okazaniu wydrukowanego biletu oraz dowodu osobistego. Pokazanie biletu w formie elektronicznej na ekranie telefonu nie wystarczy! Opaski można odbierać przy ulicy Francuskiej, nieopodal Wejścia Głównego na teren festiwalu.

Program

Artyści grać będą dla Was na pięciu scenach – Perlage i Leśna to dwie największe, otwarte, do tego Trójka/Tauron, Eksperymentalna i kameralna Dr. Martens. Odległości pomiędzy nimi nie są duże, ale jeśli chcecie zobaczyć z bliska cały koncert konkretnego wykonawcy, w przypadku mniejszych scen lepiej udać się na miejsce z niewielkim wyprzedzeniem, bo zainteresowanie może przekraczać ilość miejsca… Koncerty nakładają się na siebie, taki już urok festiwalu o bogatym i atrakcyjnym programie, ale jeśli dobrze zaplanujecie swoje trasy, na pewno zobaczycie i usłyszycie wystarczająco dużo, by naładować baterie na cały sezon. A codziennie warto być z nami od początku do końca – od Cudownych Lat do The Gaslamp Killera, od Tententu do Ammar 808 i od Tuzzy do Honey Dijon. Pamiętajcie też o bogatym programie Kawiarni Literackiej. A także o tym, by posilać się i nawadniać pomiędzy koncertami – na trzydniowy festiwal trzeba mieć siły.


Dbałość o środowisko

To od razu rzuci wam się w oczy. Od samego wejścia na OFF Festival będzie prowokował do dyskusji. Zamiast chować problem, pokażemy jego skalę.  W tym roku brama wejściowa na festiwal zamieni się w miejsce, w którym gromadzić będziemy odpady plastikowe. Całą akcję organizujemy wspólnie z Trashstock.com, Cisowianką Perlage i Miastem Katowice.

W menu Strefy Gastronomicznej dominować będą propozycje wegetariańskie i wegańskie (aż 80% oferty!). Na OFFie od dawna dbamy o segregowanie śmieci, wykorzystujemy materiały z recyklingu, napoje i jedzenie podajemy są w naczyniach biodegradowalnych, ekipy sprzątające pracują na festiwalu praktycznie cały czas. Liczymy na waszą pomoc i wrzucanie odpadów do odpowiednio oznaczonych pojemników – i z góry za to dziękujemy.


Udogodnienia dla gości z niepełnosprawnościami

Opiekunowie osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niewidomych/niedowidzących wchodzą na festiwal nieodpłatnie, po weryfikacji (jej zasady znajdziecie w regulaminie imprezy). Na terenie festiwalu przebywać mogą również psy-przewodnicy.
Przed Sceną Perlage i Sceną Leśną zainstalowane zostały specjalne platformy dla osób z niepełnosprawnościami. Z dokładną lokalizacją platform będziecie mogli zapoznać się korzystając z map festiwalowych, lub zapytać o nią w punkcie INFO. Zapytajcie również o miejsce, w którym można naładować akumulator do wózka inwalidzkiego (jeśli do ładowania potrzebne są specjalne gniazdka, weźcie ze sobą odpowiednią przejściówkę).

Do wszystkich uczestników festiwalu zwracamy się natomiast z uprzejmą prośbą – uważajcie na siebie i dbajcie o siebie nawzajem. Jeśli widzicie, że ktoś może potrzebować pomocy, a sami nie możecie jej udzielić, poinformujcie kogoś z ochrony lub służb medycznych. Niech dla każdego ten festiwal będzie bezpiecznym, pełnym radości przeżyciem.

Aplikacja

Kiedy już dotrzecie na festiwal, przydatna może się okazać OFFowa aplikacja mobilna, dostępna w systemach iOS oraz Android.
– Znajdziecie w niej informacje o wszystkich artystach i szczegółach programu (podział na sceny i godziny) muzycznego oraz Kawiarni Literackiej.
– Poznacie wszystkie niezbędne informacje o festiwalu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
– Ułożycie swój własny program – aplikacja przypomni wam o koncertach, których nie chcecie przegapić.
– Za pomocą notyfikacji push będziemy przekazywać wszystkie ważne informacje.
– W razie potrzeby zerkniecie na festiwalową Mapę – warto wiedzieć, co i gdzie znajdziecie.
– Dowiecie się, jak dojechać na festiwal.
– W dziale Social – uzyskacie połączenie z kontami OFFa na Facebooku i Instagramie.
– W Sklepie – kupicie bilety na OFFa, jeśli jeszcze nie macie…
– … i co ważne – aplikacja działa offline po zainstalowaniu (oczywiście poza aktualizacjami i notyfikacjami push).

Komunikacja

Jak zwykle w czasie festiwalu Zarząd Transportu Metropolitalnego wychodzi naprzeciw naszym i waszym potrzebom i uruchamia bezpłatną linię autobusową, która ułatwi uczestnikom dojazd na miejsce i powrót. Zachęcamy z powodów logistycznych (liczba miejsc parkingowych w pobliżu festiwalu jest mocno ograniczona) oraz etycznych – podróżowanie komunikacją miejską jest po prostu bardziej ekologiczne.

Dodatkowa, offowa linia autobusowa S1 zacznie kursować o godz. 08:02 w piątek (2 sierpnia) i będzie funkcjonować do niedzieli (4 sierpnia). Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – „Katowice Plac Wolności” (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe” (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) – „Osiedle Paderewskiego Trzy stawy” zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów).

Więcej informacji o tym, jak dojechać komunikacją miejską z centrum Katowic w rejon OFF Festivalu znajdziecie na stronie: https://rj.metropoliaztm.pl/

Zachęcamy również do korzystania z rowerów miejskich, którymi dojedziesz  prawie pod sam festiwal.

Uwaga! W niedzielę, 4 sierpnia, w Katowicach będą obowiązywały zmiany organizacji ruchu związane z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne. Od godziny 4 rano obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów: https://www.katowice.eu/strony/aktualnoscihot.aspx?ItemID=126&ListID=5B2480F8-CCC6-4E59-9656-49D8D35AE3EE

Taxi

Rekomendujemy korzystanie z usług sieci Eko Taxi. Taksówki możecie zamawiać pod numerem 32 722 02 22 – z opaską festiwalową możecie liczyć na 10% rabatu.

Eko Taxi dysponuję samochodami przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami, a kobiety w ciąży będą podwożone z ul. Francuskiej do bramy głównej za darmo. 

OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie  400 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 80 zł.

źródło: Organizator

Zostaw komentarz