Niezwykłe muzyczne konfrontacje na otwarciu Męskiego Grania 2013

MG_KRK_13072013_fot.D.Kramski_LIVE-1575Jedna scena, a na niej tygiel dźwięków, feeria świateł, rapująca Nosowska, O.S.T.R. i Michał Urbaniak z fuzją hip-hopu i jazzu, a do tego debiut nowej formacji na polskiej scenie muzycznej ? Small Synth Orchestra. To tylko niewielka część zaskakującego otwarcia Męskiego Grania 2013 w Krakowie, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec.
Zaczęło się od zwycięzcy Nowego Męskiego Grania ? składu Maja Olenderek Ensemble. Każdy kolejny występ podnosił temperaturę imprezy. Marek Dyjak, Kim Nowak, Lao Che, Kapela ze Wsi Warszawa ? wszyscy porwali publiczność i zostali przyjęci z nieskrywanym entuzjazmem.
W drugiej części wieczoru miało miejsce prawdziwe artystyczne wyładowanie. Legenda jazzu, Michał Urbaniak, wspólnie z O.S.T.R. pokazał, że drapieżny hip-hop prawdziwy pazur zyskuje w konfrontacji z odwagą i nieskrępowaniem jazzu. Katarzyna Nosowska z Natalią Przybysz i jej projektem Natu Kozmic Blues przywołały gorączkę i nieokiełznanie lat 60. Natalia Przybysz pojawiła się na scenie Męskiego Grania 2013 raz jeszcze, występując z grupą Hey oraz towarzyszącym jej big bandem. Dzikość wokalu Natu i głębia tonów Nosowskiej rozpaliły publiczność. Dużą atrakcją okazał się także wspólny występ O.S.T.R. z uwielbiającą improwizacje formacją Pink Freud. Scena podczas tego występu okazała się za mała dla energii O.S.T.R., który nie dał się ograniczać przestrzeni i skakał po głośnikach.
Największą niespodzianką koncertu okazał się występ Small Synth Orchestra ? grupy, która powstała specjalnie na MG_KRK_13072013_fot.D.Kramski_LIVE-8178tegoroczną edycję Męskiego Grania. Liderem projektu jest uznany producent muzyczny ? Andrzej Smolik. Towarzyszą mu najlepsi kompozytorzy, instrumentaliści i producenci: Paweł Krawczyk, Michał Fox Król, Kuba Galiński, Miłosz Pękala oraz Dj Haem. Wokalistami tej wybuchowej formacji są dyrektorzy artystyczni Męskiego Grania ? Katarzyna Nosowska oraz O.S.T.R. To podczas ich występu doszło do rewolucji ? Nosowska nie tylko ?robiła hałas?, ale też rapowała. Publiczność została uwiedziona przez miksturę syntezatorów, gitar i skreczy, a przede wszystkim energię i moc formacji.
?Krakowska publiczność po raz kolejny udowodniła, że jest fenomenalna. Zdarte gardła, ręce zmęczone od klaskania i wielki hałas na pewno zostaną na długo zapamiętane? ? mówi Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.
W czasie wydarzenia goście mogli odpocząć w specjalnej strefie Żywca znajdującej się w designerskich kontenerach. W trosce o środowisko piwo Żywiec serwowane było w kubkach zwrotnych. Na koncercie prowadzona była akcja ?18+? promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i sprzedaż piwa tylko osobom pełnoletnim.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi jeszcze w następujących miastach:
Chorzów, Sztygarka ? 20 lipca
Wrocław, Kępa Mieszczańska ? 27 lipca
Gdańsk, Stocznia, Klub B90 ? 3 sierpnia
Poznań, Stara Gazownia ? 10 sierpnia
Warszawa, Fort Bema ? 17 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem ? 31 sierpnia
Bilety do nabycia na www.meskiegranie.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

 

 

Więcej o Męskim Graniu na www.meskiegranie.pl.