Muzycy Dream Theater zapraszają na Metal Hammer Festival 2015 ? Prog Edition!

Tegoroczna edycja festiwalu Metal Hammer Festival 2015 już z czerwcu!

Siódma odsłona wydarzenia odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku pod szyldem ?Prog Edition?. Wśród ogłoszonych Artystów są Riverside, Evergrey (Szwecja), Tides From Nebula, Collage, Osada Vida, One oraz Art Of Illusion. Gwiazdą główną jest tym razem amerykański gigant gatunku ? Dream Theater. I właśnie muzycy tego zespołu ? Jordan Rudess i John Petrucci – zapraszają Was osobiście do wzięcia udziału w tej niezwykłej imprezie. Zobaczcie sami!! Zaproszenie jest dostępne w TYM miejscu!

Zespołu Dream Theater nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce. Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog/hard rocka. Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów! Albumy takie jak uhonorowany złotą płytą „Images & Words” (z przebojowym singlem „Pull Me Under”) przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad mistrzowskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich popisów. Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015!!

MHFestival2015_plakat

Metal Hammer Festival 2015 ? Prog Edition

DREAM THEATER
Riverside
Evergrey
Collage
Tides From Nebula
Osada Vida
One
Art Of Illusion

27.06.2015 – Katowice, Spodek

Otwarcie bram: godz. 14.00!

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN – płyta
185 PLN – sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 PLN – sektor niebieski od 11 rzędu
255 PLN – sektory H, J
350 PLN – loża

W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów:
shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Dodatkowe informacje o biletach: tel. 32 205 25 00 wew.126

Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 ? Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Dreamtheater-logo.svg
Początki zespołu sięgają 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music – John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy, stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Do współpracy zaprosili starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore?a i założyli grupę o nazwie Majesty. Dwa lata później dołączył do nich wokalista Charlie Dominici i tak – po zmianie nazwy – narodził się Dream Theater. Po prawie 30 latach istnienia, zmianach składu, Dream Theater to nadal jeden z najważniejszych zespołów rockowych, bez trudu zapełniający największe hale na całym świecie. Ich ostatni studyjny album z 2013 roku zatytułowany po prostu „Dream Theater” sprawił, że Amerykanie znów znaleźli się na prog-metalowym szczycie. Album uzyskał świetne wyniki sprzedaży (m.in. 7. miejsce na liście „Billboardu”) i został entuzjastycznie przyjęty podczas trasy koncertowej, w ramach której aż dwukrotnie pojawił się w Polsce.
„Każdy album jest okazją, by zacząć na nowo” ? tak o albumie „Dream Theater” z 2013 roku mówił gitarzysta John Petrucci -„Zbudować coś lub ulepszyć na bazie tego, co ewoluowało od lat lub stworzyć coś totalnie przełomowego. To pierwszy w naszej karierze album zatytułowany nazwą zespołu i nie przychodzi mi do głowy żaden silniejszy argument potwierdzający naszą muzyczną i twórczą tożsamość. W pełni wykorzystaliśmy wszystkie elementy, które sprawiają, że Dream Theater jest zespołem wyjątkowym – od epickich i pełnych napięcia po nastrojowe i pełne filmowego rozmachu.”

Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015. Prace w studio ruszają już w lutym!

Fragment ich najnowszego koncertowego wydawnictwa zatytułowanego ?Breaking The Fourth Wall (Live From The Boston Opera House)? można obejrzeć w TYM miejscu. Utwór ?The Looking Glass? jest znakomitym przedsmakiem tego co zobaczymy w katowickim Spodku podczas tegorocznego Metal Hammer Festivalu!

Dream Theater – skład:
James LaBrie ? wokal
John Myung ? gitara basowa
John Petrucci ? gitara elektryczna, wokal
Jordan Rudess ? instrumenty klawiszowe
Mike Mangini ? perkusja

Dream Theater ? strony internetowe:
http://www.dreamtheater.net/
www.facebook.com/dreamtheater

Zostaw komentarz