Múm na 3 koncertach w Polsce!

5AM Artists, Northern Living Festival i PW Events zapraszają na trzy polskie koncerty Múm – największych obok mum_1Sigur Ros i Björk gwiazd muzyki z Islandii!
Popularna grupa z Reykjaviku wróci do Polski z nową płytą – Islandczycy zagrają 1 października w Sali Wielkiej poznańskiego CK Zamek, 2 października w klubie Basen w Warszawie i dzień później we wrocławskim Alibi. Koncerty supportować będzie Sin Fang!

Múm 
03.10  20:00 Alibi / Wrocław
bilety: 
45pln – do 15.06
55pln – do 2.10
65pln – dzień koncertu
miejsca sprzedaży: Ticketpro.pleventim.pl, Ebilet.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl, Rocky Shop (Wrocław), Alibi 

wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/569100399791160/

https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=75852

Múm  po niemal piętnastu latach kariery, są już niemal instytucją na muzycznej scenie nie tylko w rodzimej Islandii. Ponad dekadę temu okrzyknięci pionierami tzw. folkotroniki, dziś wraz z Sigur Ros, Gus, Gus i Björk uchodzą za głównych ambasadorów kultury muzycznej z Wyspy Gejzerów. Kilkukrotnie występowali także w Polsce, m.in. na festiwalach Sacrum Profanum i Freeform. Ich albumy „Finally We Are No One” z 2002 i ostatni „Sing Along To Songs You Don´t Know” sprzed czterech lat okazały się nad Wisłą alernatywnymi bestsellerami.

SIN FANG to wysmakowana, delikatna elektronika z elementami folku, prawdziwe odkrycie islandzkiej sceny muzycznej. Debiutancki krążek Sin Fang „Summer Echos” został zarejestrowany w studiu samych Sigur Ros, którzy kibicują artyście od początku jego kariery. Muzyk od dawna jest związany również z grupą múm, ponoć maczał palce w wyborze idealnego tytułu dla ich nowej płyty – „Smilewound”, z którą przyjadą do Polski.


Múm – polskie koncerty:

01.10  Sala Wielka CK Zamek, Poznań
02.10  klub Basen, Warszawa
03.10  klub Alibi, Wrocław

múm – „Green Grass Of Tunnell”

 

info: PWEvents