METALOWA WIGILIA vol.3 (Nie)święta uczta – Progresja Music Zone – Warszawa

METALOWA WIGILIA ?
MOONSPELL [PORTUGALIA]
DEICIDE [USA]
MORGOTH [NIEMCY]
HAIL OF BULLETS [HOLANDIA]
SVART CROWN [FRANCJA]
SAWTHIS [WŁOCHY]

Progresja Music Zone

data:20/12/2014

godzina(y):15:00 – 23:30

scena:MAIN STAGE

ceny biletów:
przedsprzedaż – 110 PLN | w dniu – 130 PLN

Drzwi: 15:00 / Koncert: 16:00

22:00 ? 23:15 MOONSPELL
20:30 ? 21:30 DEICIDE
19:10 ? 20:10 MORGOTH
17:50 ? 18:50 HAIL OF BULLETS
16:45 ? 17:30 SVART CROWN
16:00 ? 16:30 SAWTHIS

 

Tradycyjnie, jak co roku, na dużej scenie warszawskiej Progresji odbędzie się Metalowa Wigilia organizowana przez agencję koncertową Massive Music. Trzecia edycja tej imprezy trafi do szerokiego grona fanów metalu, przede wszystkim z powodu nietypowego składu wigilijnych kolędowników. Tym razem line-up nie jest standardowy, bo obok spodziewanej smoły muzycznej w postaci death metalowego DEICIDE, jako headliner wystąpi portugalski MOONSPELL ? przedstawiciel sceny black/gothic metalowej.
Oprócz wyżej wspomnianych wystąpią również niemiecki MORGOTH grający u nas w kraju ponad 20 lat temu, po raz pierwszy w Polsce holenderski HAIL OF BULLETS, francuski SVART CROWN oraz włoski SAWTHIS.

 

MOONSPELL (Portugalia) black metal, gothic metal

MOONSPELL to portugalska grupa grająca muzykę, którą klasyfikuje się jako połączenie gothic i black metalu. Powstała w 1989 roku jako Morbid God, a od 1992 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Podczas swojej długoletniej działalności zespół balansował pomiędzy wieloma gatunkami muzyki metalowej, niejednokrotnie umieszczając także elementy folku. W marcu 2015 planują wydać kolejny album (?Extinct?), więc możliwe, że usłyszymy podczas Wigilii zapowiedź nowego materiału.

DEICIDE (USA) death metal

DEICIDE, amerykańska legenda, jest jednym z najważniejszych reprezentantów gatunku death metal w jego najbardziej ekstremalnej formie. Ten kontrowersyjny i skandalizujący zespół jest jednym z kilku, które w swojej niszowej dziedzinie odniosły prawdziwy, komercyjny sukces na skalę światową. DEICIDE narodził się na Florydzie w 1987 roku jako AMON. Zespół tworzyli bracia Eric i Brian Hoffmanowie (gitary), perkusista Steve Asheim oraz basista i wokalista Glen Benton. Wkrótce zespół zmienił nazwę na DEICIDE, która idealnie odzwierciedla tematykę, wokół której porusza się grupa. Za sprawą swych wysoce kontrowersyjnych poglądów oraz mocnej osobowości, Benton miał się od tej pory stać nie tylko charyzmatycznym liderem kapeli, ale także jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na metalowej scenie. Na Metalowej Wigilii usłyszymy materiał z ostatniej płyty ?In The Minds Of Evil?, którą zespół promuje w grudniu europejska trasą koncertową pod tym samym tytułem.

MORGOTH (Niemcy) death metal

MORGOTH to niemiecki zespół death metalowy założony w 1985 roku. Jego nazwa znana jest wszystkim miłośnikom Tolkiena. Zespół ma na koncie 3 albumy studyjne: ?Cursed? (1991), ?Odium? (1993) oraz ?Feel Sorry for the Fanatic? (1996). Zespół rozpadł się w 1998, by ponownie wrócić na scenę po prawie 15 latach milczenia z jubileuszowym wydawnictwem koncertowym ?Cursed to Live? (Century Media). W tym roku MORGOTH wydał singiel ?God is Evil?, będący zapowiedzią nadchodzącej w marcu 2015 płyty zatytułowanej ?Ungod?. Jak zapowiedział zespół, podczas grudniowej uczty w Progresji fani MORGOTH usłyszą klasyki grupy oraz nowe, nigdy wcześniej nie prezentowane, utwory.

HAIL OF BULLETS (Holandia) death metal

Powstały w 2006 roku holenderski zespół death metalowy, który podobnie jak Sabaton skupia się głównie na tematach związanych z drugą wojną światową. Grupa ma na koncie trzy pełne wydawnictwa pod skrzydłami Metal Blade oraz wydaną w 2009 EPkę ?Warsaw Rising? o Powstaniu Warszawskim. Koncert na Metalowej Wigilii będzie absolutnie pierwszym w historii występem HAIL OF BULLETS w Polsce. Z tej okazji zespół przygotował limitowaną do 500 sztuk, ręcznie numerowaną, edycję ?Warsaw Rising? na winylu, do kupienia na koncercie.

SVART CROWN (Francja) black/death metal

Powstały 10 lat temu zespół z Francji, wykonujący ambitną formę black/death metalu pod skrzydłami Listenable Records. SVART CROWN supportuje DEICIDE na grudniowej europejskiej trasie, która swój finał znajdzie w Warszawie podczas Metalowej Wigilii. Fani zespołu po raz ostatni usłyszą materiał z ostatniej płyty ?Profane? (2013), a także będą mieli okazję usłyszeć nigdy nie prezentowane przez grupę utwory z ich poprzedniego wydawnictwa ?Witnessing The Fall? (2010).

 

SAWTHIS (Włochy) death/thrash metal

Grupa powstała w 1997 pod znajomym szyldem SOTHIS, w 2009 roku przemianowała się na SAWTHIS. Ma na koncie 3 albumy. Przez 10 lat działalności dzieliła scenę z takimi markami jak Sepultura, Korn, Children of Bodom, Death Angel czy nasz rodzimy Vader. Niesamowicie żywiołowi na scenie Włosi będą godnym wstępem do tej nieświętej uczty, jaką jest Metalowa Wigilia.

 

Zostaw komentarz