Metalmania 2018 – kolejni artyści w festiwalowym składzie i gość specjalny!

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Do grona artystów, którzy tego dnia wystąpią na festiwalu dołączył właśnie holenderski ASPHYX oraz przedstawiciele rodzimego thrash metalu – ALASTOR.

Natomiast gościem specjalnym Metalmanii będzie znakomity artysta Christophe Szpajdel, którego prace podziwiać będzie można na festiwalu!

Asphyx to legendarna już formacja z Holandii, której historia sięga 1987 roku, a jej twórczość to korzenny death doom metal. Początkowo dokonania formacji inspirowane były płytami takich wykonawców jak m.in. Venom czy Hellhammer, jednak z czasem grupa wypracowała swój własny, niepowtarzalny styl. Formacja zadebiutowała w 1991 roku za sprawą płyty „The Rack”. W 2000 roku grupa zawiesiła działalność, ale już 7 lat później została reaktywowana i działa do dnia dzisiejszego. W 2016 roku ukazał się najnowszy studyjny album Holendrów, „Incoming Death”, który stanowi esencję bezlitośnie brutalnego stylu grupy.

 

Alastor ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Pierwszy krążek w dorobku grupy, ?Syndroms of the Cities” ukazał się w 1989 roku i w kolejnych latach zespół intensywnie działał na polu koncertowym i wydawniczym, jednak pod koniec lat dziewięćdziesiątych zespół zawiesił swoją działalność, ale w 2005 roku powrócił do życia. W 2012 roku ukazał się ostatni album w dotychczasowym dorobku Alastor, „Out of Anger”, którym formacja potwierdziła, że należy do polskiej metalowej pierwszej ligi. 

Christophe Szpajdel, którego określa się też mianem „Lord of the Logos”, urodził się w Belgii i mimo, że posiada polskie korzenie, to na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Projektowaniem logotypów zajmuje się od wczesnych lat 90-tych, używając tylko ołówka i tuszu. Ta technika tworzenia wciąż towarzyszy mu do dnia dzisiejszego. Jego międzynarodową karierę zapoczątkowało zaprojektowanie w 1991 roku logo dla norweskiej formacji Emperor. Wiele innych znanych grup wciąż używa jego logo w niezmienionej formule jak choćby: Borknagar, Old Man?s Child, Enthroned, Moonspell, Aborted czy Abigail Williams. W 2017 roku jeszcze większy rozgłos przyniosło mu namalowanie logo dla amerykańskiej wokalistki Rihanny, artysta stworzył też logo do „Man Unkind” Metalliki, które trafiło na czołówkę oficjalnego teledysku zespołu. Szpajdel namalował tysiące znaków graficznych dla zespołów muzycznych, osób, firm i organizacji. Art Deco, Art Nouveau czy Klasycyzm od samego początku stanowiły dla niego źródło inspiracji i łatwo można je zauważyć w wielu pracach. Podczas polskiej wystawy Szpajdel zaprezentuje znane prace jak i te, z których jest bardzo zadowolony choć nie zyskały dotychczas szerokiej popularności. Fani jego twórczości, będą mieli szansę spotkać się na żywo z tym artystą oraz nabyć jego książkę.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Metal Mind Productions zaprasza

METALMANIA 2018

EMPEROR

DESTROYER 666

XENTRIX

DEAD CONGREGATION

ASPHYX

TERRORDOME

SHODAN

MINETAUR

ALASTOR

+ TBA

Goście specjalni:

Christophe Szpajdel 

+TBA

7.04.18 – Katowice, Spodek

Ceny biletów w przedsprzedaży:
FAN – 666 PLN
Loża – 355 PLN
Sektory czerwone H, J ? 260 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu ? 220 PLN
Sektory niebieskie od XI rzędu ? 180 PLN
Płyta ? 190 PLN

Bilety już w sprzedaży:
shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE), www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/