Metalmania 2018 – kolejne dwa zespoły!

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor official, a w katowickim Spodku na Dużej Scenie zagra również Xentrix! Natomiast na Drugiej Scenie wystąpi polska formacja Terrordome.

Xentrix to najbardziej uznana brytyjska formacja thrash metalowa, a występ na Metalmanii będzie pierwszym koncertem tego zespołu w Polsce! Grupa założona została w 1985 roku w Preston, a pełnowymiarowy debiut Xentrix, „Shattered Existence” ukazał się 4 lata później w barwach Roadrunner Records. Formacja działała do 1997 roku i nagrała cztery studyjne płyty, z czego ostatnia, „Scourge” ukazała się w 1996 roku, Xentrix można było także zobaczyć na żywo u boku m.in. Slayer, Testament czy Annihilator. Grupa koncertowo reaktywowała się dwukrotnie – w 2005 roku i w 2013 roku, a obecnie działa w składzie: Kristian Havard (gitara), Chris Shires (bas), Jay Walsh (wokal/ gitara), Dennis Gasser (perkusja) i w takim składzie będzie można zespół zobaczyć po raz pierwszy w Polsce.

 

Terrordome to polska formacja, której twórczość to szybki i brutalny crossover thrash metal, stylistycznie sięgający do lat osiemdziesiątych. Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą z takimi zespołami jak m.in. Vader, Anthrax czy Suicidal Tendencies. W swojej dyskografii kapela ma 3 studyjne krążki, z czego ostatni, „Machete Justice” miał premierę w 2015 roku.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Metal Mind Productions

zaprasza

7.04.2018

Metalmania 2018

Katowice – Spodek

EMPEROR

XENTRIX

TERRORDOME

+ TBA

Ceny biletów w przedsprzedaży:

✔️ FAN – 666 PLN

✔️ Loża – 355 PLN

✔️ Sektory czerwone H, J ? 260 PLN

✔️ Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu ? 220 PLN

✔️ Sektory niebieskie od XI rzędu ? 180 PLN

✔️ Płyta ? 190 PLN

Bilety już w sprzedaży:

shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)

www.ticketpro.pl

www.eventim.pl

www.ebilet.pl

www.biletin.pl

www.ticketportal.pl

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl/metalmania

www.facebook.com/MetalmaniaFestival/