METALMANIA 2017 – kolejne szczegóły

Po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo – Wschodniej, Metalmania!

Najnowsza, XXIII edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej i polskiej sceny metalowej! Festiwal wzbogacony zostanie także o wiele pozamuzycznych atrakcji!

 

Na Metalmanii swoje stoisko będzie miało również największe i najstarsze w Polsce wydawnictwo zajmujące się publikacją biografii gwiazd muzyki rockowej – Wydawnictwo In Rock. Ich nakładem z końcem kwietnia ukaże się historia Type O Negative i pozostałych projektów Petera Steela, „Zgniła zieleń”, prapremiera tej książki odbędzie się na Metalmanii, a autor tej historii, Maciej Krzywiński podpisywać będzie egzemplarze książki na stanowisku In Rock. Wydawnictwo w swoim katalogu posiada pond 60 tytułów związanych z szeroko pojętym rockiem, (m.in. Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC, Metallica, Iron Maiden, Slayer, Sepultura), a na festiwalu zapewni uczestnikom atrakcyjne ceny, o 30 – 40 % niższe od cen detalicznych.

Swoje stanowisko na Metamanii będzie miał również Szataniec.pl (producent i marka odzieżowa stworzona w ramach działalności Archart DESIGN). Firma zajmuje się produkcją oraz dystrybucją cd/dvd, merchu oraz akcesoriów rockowych.

Na festiwalu specjalna gratka czeka także na wielbicieli wikingów i wczesnego średniowiecza, na stanowisku sklepu VikingEmporium.com zakupić będzie można: wyroby z rogu, kubki, kufle, rogi do picia, biżuterię historyczną, ubiory, wyroby skórzane, elementy stroju Wikingów dla rekonstrukcji historycznej, koszulki, gadżety oraz pamiątki w klimatach wikińskich,

Zapraszamy również na specjalną wystawę zdjęć koncertowych ? w trakcie Metalmanii na terenie Spodka oglądać będzie można zdjęcia, które w lutym wystawione były jako ?Shoot?em All! IV Warszawska Wystawa Fotografii Koncertowej?. Zdjęcia zabiorą oglądających w podróż do świata muzyki wyjątkowej, bo? polskiej. Na zdjęciach, które przygotowało 18 warszawskich fotografów zobaczyć będzie można m.in. takich artystów jak Behemoth, Riverside, Tides From Nebula, Furia, Batushka, Maria Peszek, Blindead, Obscure Sphinx, Xxannaxx, Houk, Hey, Closterkeller i wiele, wiele innych. Organizatorzy: Kara Rokita i Wojtek Dobrogojski, strona wystawy: www.wwfk.pl)

Na Metalmanię przygotowane zostały także specjalne festiwalowe bluzy i koszulki, które już od przyszłego tygodnia będą również do nabycia w sklepie shop.metalmind.com.pl, a także na stanowisku MMP w dniu festiwalu w Spodku! (bluzy w cenie 100 zł, koszulki w cenie 40 zł/ koszulki w wersji damskiej i męskiej).

Metalmania 2017

22.04.2017

GŁÓWNA SCENA:

Animations, Tygers Of Pan Tang, Sinister, Arcturus, Furia, Vader, Entombed A.D., Sodom, Coroner, Moonspellofficialband, Samael

DRUGA SCENA:

Mentor, Stillborn, ThermiT, In Twilight’s Embrace, Mord’A’Stigmata, Infernal War, THAW, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, CETI, Entropia

GOŚCIE SPECJALNI: Roman Kostrzewski, Aga Krysiuk – obrazy z płyt winylowych, Zbigniew M. Bielak

PROWADZENIE: Łukasz Orbitowski

OTWARCIE BRAM: 10.00

Start:

Główna Scena: 11.30

Druga Scena: 11.00

Ceny biletów w przedsprzedaży:

FAN – 666 PLN (tylko na shop.metalmind.com.pl)

Loża – 355 PLN

Sektory czerwone H, J – 260 PLN

Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 PLN

Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 PLN

Płyta – 170 PLN

Bilety dostępne na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie i fan), www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl
Więcej informacji:
źródło: materiały organizatora