Mentally Blind, Nex, In Hell’s Duty Koncert Chodzież 07.04.2018

Chodzieski Dom Kultury i Kadr Klub serdecznie zapraszają fanów mocnego grania na koncert klubowy!

Trzy obiecujące zespoły z różnych części kraju. Świeże spojrzenie na muzykę metalową, dużo melodii i różnorodny ciężar charakterystyczny dla każdej z kapel. Pasja, zaangażowanie i wiara w to, co się robi. Będzie głośno!
Kiedy: 07.04.2018

START: 20:00
BILETY: 10 zł
ZAGRAJĄ:

MENTALLY BLIND (progressive metal/metalcore), Wrocław
FB: https://www.facebook.com/MentallyBlind/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=9YnSpPYbhXU
Zespół Mentally Blind powstał w 2009 roku, jednak w obecnym składzie gra od 2015 roku. Ostatnie krótkogrające wydawnictwo „The Perception”, wydane w 2015 roku, wysoko postawiło poprzeczkę i sprawiło, że zespół stał się rozpoznawalną marką nowoczesnego grania w Polsce. Muzyka Mentally Blind opiera się o specyficzne kompozycje w klimatach metalu progresywnego/metalcore, które oprócz technicznych partii mają do zaoferowania całą paletę różnorodnych barw, począwszy od przestrzennych pogłosów, na dźwięku analogowych synthów kończąc. Na swoim koncie mają dwie trasy koncertowe u boku dobrze znanej Materii, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon.

NEX (modern death metal), Szczecin
FB: https://www.facebook.com/nexpoland/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=_A_V6MxVSq0
NEX to projekt zainspirowany wspólną pasją zarówno do muzyki progresywnej jak i death metalowej. Oficjalnie zespół powstał w maju 2014 roku i ten okres uważa się za datę rozpoczęcia działalności. W 2015 roku zespół stworzył i zarejestrował debiutanckie EP „Totalitarian Leader”, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte w środowisku muzycznym i prasie. Po dwóch latach intensywnego koncertowania, powstał pierwszy long play w dorobku grupy „The World Collapses”. Na albumie tym muzyka death metalowa została wzbogacona elementami progresywnymi i szczyptą elektroniki. Płyta została zarejestrowana w Heinrich House Studio, pod czujnym realizatorskim okiem Filipa Heinricha Hałuchy (Vesania, ex Decapitated). W 2016 roku miała miejsce trasa koncertowa „The World Collapses Russian Tour” podczas której szczecinianie wystąpili w 11 miastach Rosji. NEX miał także okazję dzielić scenę z takimi wykonawcami jak: Obituary, Trauma, Tides From Nebula, Proletaryat, Acid Drinkers i Pandemonium.

IN HELL’S DUTY (heavy/melodic), Chodzież/Poznań
FB: https://www.facebook.com/inhellsduty/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=0sYwiWSt9gU
In Hell’s Duty powraca żeby zaprezentować nowe kompozycje z nadchodzącego albumu pod tytułem „Deep Grey Light” który ukaże się wiosną tego roku. Debiutancka płyta która nagrana została przy współpracy z Aurora Studio zawierać będzie 10 nowych utworów, osadzonych w ramach melodyjnego metalu i mrocznego rocka. Wydawnictwo to otwiera kolejny rozdział w działalności młodego zespołu i wysoko stawia poprzeczkę po dobrze przyjętym mini albumie „Heaven’s Eyes Blind z 2015 roku. W swojej czteroletniej historii zespół zagrał ponad 30 koncertów w całej Polsce i miał okazję dzielić scenę m.in. z takimi wykonawcami jak: Acid Drinkers, Turbo, The Sixpounder, Materia. Ponadto zespół wystąpił na Małej Scenie festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 w Goleniowie, którego gwiazdami byli m.in. Saxon, Candlemass, Behemoth, Primal Fear.

Wydarzenie na facebooku