Legenda powraca – jedyny w Polsce koncert Charlesa Aznavoura!!!

Paradam we współpracy z Patrickiem Shartem i Alain Boyaci ?Moonlight Production oraz serwis DarkEchoes prezentują:

CHARLES AZNAVOUR

po blisko 30 latach od ostatniego koncertu

 Legendarny Artysta   

na jedynym koncercie w Polsce

7.05.2014,

Łodź,

Atlas Arena

aznavour

Legendarny francuski piosenkarz Charles Aznavour, uznawany za jednego z największych artystów wszechczasów, wystąpi na jedynym koncercie  w Atlas Arenie w Łodzi, 7 maja 2014.

Na scenie spędził ponad 70 lat, jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad stu milinów egzemplarzy, nagrał 1200 piosenek,  294 albumów, zagrał w 80 filmach, koncertował tysiące razy w najdalszych zakątkach naszego globu.

Charles Aznavour nagrywa i śpiewa w 7 językach, i w wieku 89 lat (22 maja br skończy 90 lat) jest najstarszym Artystą, którego utwory pojawiają się na listach przebojów, a jego koncerty zapełniają po brzegi  największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe świata.

Artystę uhonorowano wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in. w 1986 r  Aznavour został wpisany do American Songwriters  Hall of Fame,  w 1998 r zaś zastał uznany ( przez CNN/Time  Online) Artystą Wieku, dyskredytując tak wielkich Artystów jak Bob Dylan czy Elvis Presley.

Od 2009 jest Ambasadorem Armenii w Szwajcarii i delegatem ONZ w Genewie.

W anglojęzycznym świecie odniósł wielki sukces utworem „SHE”, który był numerem 1 w Wielkiej Brytanii, wykorzystanym m.in. w  kinowym przeboju „Notting Hill”.

Piosenki Charlesa Aznavoura były wykonywane przez bardzo różnych Artystów, m.in. Eltona Johna, Edith Piaf, Celine Dion, Freda Astaire, Stinga, Raya Charlesa, Binga Crosby, Toma Jonesa, Shirley Bassey, Laurę Pusini ,Placido Domingo, Sammy Davis’s Jr, Julio Iglesias’a, Ninę Simon, Lizę Minelli, Petulę Clark, Andrea Bocelli, Josaha Groban’a, Paula Ankę,  Serge Gainsbourg’a,Elvisa Costello, Bryana Ferry, Marca Almond-by wymienić tylko kilku…

Oprócz bycia piosenkarzem, autorem tekstów, dyplomatą, działaczem społecznym, Aznavour  jest również twórcą fundacji  ” Aznavour dla Armenii”  w  której udało mu się zebrać miliony dolarów na pomoc krajowi swoich przodków.

W latach 50-tych jego piosenka „APRES L’MOUR” była zakazana jako zbyt dosłownie wyrażająca ” błogość po akcie seksualnym”.

W 1972 r. napisał „WHAT MAKES A MAN”, utwór który poruszał temat homoseksualizmu. Wielu uważało, że utwór ten zrujnuje jego karierę, że będzie to jego artystyczny  koniec. Tak się jednak nie stało, utwór stał się hymnem dla środowisk homoseksualnych i został nagrany przez wielu Artystów , w tym Marca Almonda i Lizę Minelli .

 

bilety  w cenie od 149 zł do nabycia: bilety@paradam.pl; ticketpro oraz salony Empik, Saturn, Media Markt.

więcej informacji : www.paradam.pl