L.Stadt prezentuje ?L.Story? w wersji winylowej

Już dziś swoją premierę ma wersja winylowa albumu ?L.Story? zespołu L.Stadt. Płytę wydaną na 180 gramowym winylu można zamawiać pod tym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_winylowe,29079.htm

Album ?L.Story? ukazał się w maju ubiegłego roku i zyskał bardzo wysokie oceny zarówno wśród dziennikarzy, jak i odbiorców.

?L.Story? to 8 utworów, skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, wydana po ponad 3 letniej przerwie. ?L.Story? to materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt – rocka, surf i country, zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

?Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie?- mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. ?Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba, i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością?.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt – wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – przerodził się jednak w ?L.Story?.

Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź, pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli ?Past Present Continous? z 2010 roku, a projektem graficznym zajął się Kuba ?Hakobo? Stępień.

Album ?L.Story? promował ?Oczy Kamienic?, którego można posłuchać tutaj:

źródło: Mystic