Kreator w Progresji: rozpiska godzinowa

W przyszłym tygodniu Kreator dotrze do warszawskiej Progresji. Znamy rozpiskę godzinową koncertu. Niemieckiej legendzie towarzyszyć będą: Sepultura, Soilwork oraz Aborted. Zapowiada się iście piekielny wieczór!

Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:
17:30 Drzwi
18:10-18:40 ? Aborted
18:55-19:40 ? Soilwork
20:00-21:00 ? Sepultura
21:30-23:00 ? Kreator

KREATOR (Niemcy) thrash metal:
„Pleasure To Kill”, „Terrible Certainty”, „Coma Of Souls”, „Violent Revolution”, „Enemy Of God” ? to zaledwie kilka klasyków w dorobku jednej z największych legend światowego thrash metalu, pochodzącej z niemieckiego Essen grupy Kreator, istniejącej od 32 lat. Całą jej historię z obecnego składu może opowiedzieć tylko lider, charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Miland „Mille” Petrozza, choć początki pamięta także perkusista Jürgen „Ventor” Reil, który w latach 90. zrobił sobie kilkuletnią przerwę od grania.
Obok Sodom i Destruction kapela Millego jest pionierem niemieckiej szkoły thrash metalu, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia młodych muzyków chcących grać ostrą muzykę. Oprócz kapitalnych riffów i gnającej przed siebie sekcji rytmicznej, najważniejszą cechą charakterystyczną stylu Kreator jest jedyny w swoim rodzaju „szczekający” wokal Petrozzy. Niezmiennie tak samo wspaniale od ponad 30 lat. Ostatnim regularnym materiałem międzynarodowej od lat załogi (jest w niej wyśmienity fiński gitarzysta Sami Yli-Sirniö) jest „Phanton Antichrist” z 2012 roku. Rok 2016 to premiera podwójnej kompilacji grupy „Love Us Or Hate Us – The Very Best Of The Noise Years 1985-1992”

SEPULTURA (Brazylia) thrash, groove metal:
W Polsce brazylijska Sepultura może się czuć niemal jak w domu. Muzycy bywają u nas regularnie i nigdy się nie zdarzyło, aby wyjeżdżali z Polski w innym nastroju niż zachwyt z powodu przyjęcia, jakie zespołowi zgotowujecie. Nie inaczej było w 2015 roku, gdy twórcy „Beneath The Remains”, „Arise” i „Roots” zjawili się u nas na paru koncertach, wciąż promujących wydany w 2013 roku album „The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart”. Zarówno występ w krakowskiej „Fabryce”, jak i we wrocławskim Starym Klasztorze, w którym Brazylijczycy świętowali swoje 30-lecie, na długo pozostaną w pamięci rodzimych maniaków, a także samych muzyków, którzy nie szczędzili po nich fanom pochwał.
Kapela obecnie pochłonięta jest pracą nad 14. studyjnym albumem. Wiadomo, że ma się ukazać jeszcze w 2016 roku. Miejmy nadzieję, że Sepultura ujawni podczas kolejnej wizyty w Polsce choćby jeden pochodzący z niego utwór, bo że usłyszymy klasyki z ery Maksa Cavalery można być pewnym. No i będzie na bank ta magiczna energia, która zawsze jest podczas gigu tej kapeli.

SOILWORK (Szwecja) melodyjny death metal:
Melodyjny death metal to specjalność Szwedów, odpowiedzialnych za jego stworzenie. Zaś Soilwork to jeden z najaktywniejszych i najbardziej znanych obecnie przedstawicieli tego gatunku. Niedawno stuknęło im 20 lat i 10 studyjnych płyt na koncie.
W zespole jego początki pamięta tylko świetny wokalista Björn „Speed” Strid. On też nadaje ton muzyce Soilwork, wprowadzając do niej elementy groove metalu, a nawet metalcore’a. Na albumach kapeli gościli między innymi Devin Townsend, Mikael Akerfeldt z Opeth, czy fantastyczny szwedzki gitarzysta Mattias Eklundh.
Liczne zmiany w składzie nie zachwiały grupą. Wręcz przeciwnie. Między 2001 a 2007 rokiem Soilwork stworzył kapitalne płyty, które ugruntowały jego poczesne miejsce w świecie melodyjnego death metalu, jak „A Predator’s Portrait”, „Natural Born Chaos”, „Figure Number Five”, czy „Stabbing The Drama”. Ponowna wizyta szwedzkiej formacji w Polsce będzie poświęcona promocji wydanego w jubileuszowym 2015 roku albumu „The Ride Majestic”. Ale być może na koncercie usłyszycie już coś z albumu numer 11, bo jak donoszą źródła dobrze poinformowane, takowy już powstaje.

ABORTED (Belgia) death metal, death gore:
Jeśli ktoś był na Aborted w styczniu 2016 roku, nie zobaczył belgijskiej kapeli w pełnej krasie. Wtedy zagrali bowiem bez wokalisty Svena de Caluwé. Tym razem piątka uwielbiających klimaty gore’owe rzeźników z Waregem zawita do Polski już z wokalem. Żeby było jeszcze fajniej, Aborted przebędzie do Polski promować nowiuteńki, wydany w kwietniu 2016 roku album o wdzięcznym tytule „Retrogore”. W gościach pojawili się na nim między innymi tak zasłużeni zawodnicy jak Jason Keyser z Origin i Travis Ryan z Cattle Decapitation.
Aborted nie jest z tych zespołów, które zaskakują niespodziewanymi zmianami stylistycznymi, więc na płycie dominuje techniczny death metal na poziomie, z przerażającym growlingiem Svena, bulgoczącym o wszelkich okropnościach, jakie tylko może podpowiedzieć wam wyobraźnia. Jedno jest pewne ? na wytchnienie na ich gigu nie macie co liczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=THvP2TXwBw

Zagrają:
KREATOR (Niemcy) thrash metal
+
Sepultura (Brazylia) thrash, groove metal
Soilwork (Szwecja) melodyjny death metal
Aborted (Belgia) death metal, death gore

Kiedy: 15 luty (środa) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 125 zł ? przedsprzedaż, 140 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Oraz:
Ticketpro
Eventim
Progresja

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://instagram.com/knockoutprod

Zostaw komentarz