Kortez z koncertem w poznańskiej Sali Ziemi

Good Taste Production zaprasza na koncert Korteza, który odbędzie się 29 października w poznańskiej Sali Ziemi.
korte960
Kortez – kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego pierwszym oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się EPka ?Jazzboy Session EP?, na którą złożyły się trzy piosenki: ?Zostań?, ?Joe? i ?Co Myślisz??.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta ?Bumerang?, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach. Miesiąc po premierze ?Bumeranga? Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: ?Od Dawna Już Wiem?, ?Ćma Barowa? i ?Kominy?. W drugiej połowie stycznia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30 000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.

Na początku marca do Korteza i Krzysztofa Domańskiego dołączyli jeszcze Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. W tym składzie wyjechali na trasę promującą Bumerang jak i pozostałe utwory z tej sesji zebrane na Minialbumie, który miał premierę 11 marca.

Kortez nagrodzony został między innymi Fryderykiem w kategorii ?Debiut Roku?. Podczas 53. festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu artysta odebrał nagrodę imienia Anny Jantar.

1 października ukazał się dwupłytowy album koncertowy zarejestrowany w Krakowie, w Klubie Studio. Płyta będzie dostępna wyłącznie podczas koncertów Korteza. Będzie można ją nabyć w dwóch formatach: CD + DVD lub 2 LP + DVD

KORTEZ
29 października 2016, godz. 20:00
Sala Ziemi, ul. Głogowska 14, Poznań

Bilety w cenach:
TRYBUNA: 59 zł (Strefa C – antresola), 89 zł (Strefa B), 99 zł (Strefa A)
PŁYTA: 69 zł (miejsca stojące)
Bilety dostępne na: www.bilety24.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.kupbilecik.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert i w Centrum Informacji Miejskiej