Jethro Tull już za kilka dni w Polsce

Brytyjska legenda rocka progresywnego już w piątek rozpocznie swoją trzydniową mini-trasę po Polsce. Pierwszy koncert odbędzie się we Wrocławiu.

Ponadczasowa formacja, epokowa postać Iana Andersona i progresywne królestwo dźwięków. Tak po krótce można opisać pięćdziesiąt lat działalności Jethro Tull ? zespołu, który obok Genesis, Yes czy Pink Floyd kreował muzykę rockową z pierwiastkami folku i muzycznej wirtuozerii ? nadając jej tym samym historyczną rangę i znaczenie.

W marcu zespół pod wodzą swego założyciela ruszył w międzynarodowe tournée. Okrągła rocznica półwiecza scenicznego obejmie w Polsce aż trzy koncerty. Program artystyczny zaplanowany na Wrocław, Lublin i Warszawę kipi specjalną oprawą na którą składają się: gra świateł, specjalne wizualizacje i niezwykłe show stanowiące hity z 50-letniej działalności formacji. Dodatkowo specjalne, teatralne rozmieszczenie publiczności sprawia, że kontakt z muzykami i przeżycia artystyczne na widowniach z pewnością pozostaną w pamięci fanów na długo.

50 lat w Polsce formacji Jethro Tull to również wiele niespodzianek przygotowanych specjalnie dla fanów. Jedną z nich będą specjalne produkty dostępne na merchu. Wyjątkowe edycje płyt, koszulki z trasy, bluzy, czapki czy kubki? z takimi gadżetami będzie mógł wrócić do domu każdy fan, który zdecyduje się na zakup pamiątek. Ich ilość jest jednak ograniczona.

Jethro Tull ? polska część międzynarodowego tournée startuje już w najbliższy piątek i przedstawia się następująco:

9. listopada ? Wrocław, Hala Stulecia
10.listopada ? Warszawa-Pruszków, Hala Znicz
11. listopada ? Lublin, Centrum Spotkania Kultur

Wszystkie informacje oraz rozpiski czasowe prezentowane będą na bieżąco na stronie:
www.cinepro.pl

(mat. org.)

 

Zostaw komentarz