J.D. Overdrive na Metalfest 2013

fot. Marcin Pawłowski jd overdriveWśród kolejnych zespołów, których obecność potwierdzono na jaworznickim Metalfeście znalazła się również grupa
J.D. Overdrive. Podczas czerwcowego festiwalu zespół będzie już mógł zaprezentować materiał z nowego krążka, którego premiera zapowiedziana jest na maj tego roku.

 

Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w składzie tegorocznego Metalfestu, co najmniej z kilku powodów. – mówi Stempel, gitarzysta J.D.Overdrive – Pierwszym na pewno będzie niesamowity line-up, u boku którego będzie nam dane wystąpić. Down, Entombed, Sodom, Volbeat, Red Fang – dzielić festiwal z takimi nazwami to zaszczyt! Drugim będzie fakt, że nasz perkusista pochodzi z Jaworzna i dla niego będzie to podwójna frajda zagrać parę kilometrów od swojego domu. A trzecim – cóż, już w zeszłym roku świetnie bawiliśmy się na Metalfeście, ale poznać to wszystko od strony backstage’u to będzie naprawdę niezapomniane przeżycie.

 

Aktualnie zespół pracuje w studio nad swoją drugą płytą. Wokalista Suseł uchylił rąbka tajemnicy jeżeli chodzi o gości, którzy pojawią się na nowym krążku:
 

Prace idą w dobrym tempie. Niedawno przedstawiliśmy światu pierwszego gościa, który będzie się udzielał na naszej nowej płycie – jest nim Bartosz „Barton” Szarek, wokalista Lostbone i – do niedawna – Chain Reaction. A gości będzie więcej. W lutym powinniśmy mieć już nagrane wszystkie partie wokalne i partie basu. Jeśli dobrze pójdzie, płyta wejdzie w fazę miksu na przełomie lutego i marca.

źródło: MetalMind

Zostaw komentarz