Iron Maiden zagra w tym roku dwa koncerty w Polsce!

Ta wiadomość wywoła uśmiech na twarzach fanów brytyjskiego zespołu. Iron Maiden potwierdziło, że w tym roku zagra w Polsce drugi koncert.

Gdy w zeszłym roku zespół ogłosił, że 27 lipca 2018 roku wystąpi w krakowskiej TAURON Arenie, bilety rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Wiele osób przeczuwało, że duże zainteresowanie może skutkować powtórzeniem koncertu na następny dzień. Na początku grudnia na stronie LiveNation.pl pojawiła się informacja o występie, jednak wpis został bardzo szybko usunięty. Dzisiaj grupa oficjalnie podała do wiadomości, że zagra w Krakowie po raz drugi.

Zespół poinformował o koncercie za pomocą mediów społecznościowych. Drugi występ w Krakowie jest ostatnim wydarzeniem, które zostało dodane do trasy Legacy of the Beast. Obejmujące 38 koncertów tournée rozpocznie się 26 maja w Tallinnie, a zakończy 11 sierpnia w Londynie.

Jest to kolejna trasa, podczas której Brytyjczycy skupią się na repertuarze ze starszych okresów swojej działalności. Wśród prezentowanych utworów dominować będą kompozycje z lat 80., wzbogacone o kilka niespodzianek z następnych dekad. Fani klasycznych albumów Iron Maiden, jak The Number of the Beast, Powerslave czy Seventh Son of  Seventh Son, nie będą zatem mieli powodów do narzekań.

Iron Maiden zostało założone w 1975 roku przez basistę Steve?a Harrisa. Do tej pory zespół wydał szesnaście studyjnych płyt, z których ostatnia, zatytułowana The Book of Souls, ukazała się w 2015 roku. W tym roku grupa po raz pierwszy zagra w Krakowie, chociaż zaplanowany na 28 lipca występ będzie dwudziestym szóstym koncertem grupy w naszym kraju. W Polsce po raz pierwszy zagrali w 1984 roku w ramach promującej krążek Powerslave trasy World Slavery Tour. Ostatnia okazja do zobaczenia Iron Maiden na żywo trafiła się w lipcu 2016 roku we Wrocławiu.

Bilety trafią do sprzedaży w piątek 19 stycznia o godzinie 10 za pośrednictwem LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl. Przedsprzedaż dla członków Fan Clubu rozpocznie się w środę 17 stycznia.

Zostaw komentarz