Into the Abyss Festival we Wrocławiu 4 i 5 grudnia

Into the Abyss Festival #1 – DIY Extreme Metal Fest

4-5.12.2015, Wrocław

Nowa na mapie Polski impreza dla fanów muzy ekstremalnej. Rzućcie okiem na skład, żadnego szanującego się fana ciężkiego grania nie może tam zabraknąć. W programie między innym Today Is the Day i Dead Congregation.

Program:

4 GRUDNIA

Klub Ciemna Strona Miasta, Plac Wróblewskiego 3

Warm Up Party

Doors 19.00

SIŁA 19.30-20.00

LEGALIZE CRIME 20.20-20.50

GRIME 21.20-22.00

TODAY IS THE DAY 22.30-23.30

5 GRUDNIA

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Doors 16.00

BÖN (intro) 17.00-17.30

EXIT HUMANITY 17.50-18.20

NUCLEAR HOLOCAUST 18.40-19.10

IN TWILIGHT’S EMBRACE 19.30-20.10

EMBRIONAL 20.30-21.10

SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH 21.30-22.30

DEAD CONGREGATION 22.50-24.00

AFTER PARTY 00.01 – do końca

Klub Alive, ul. Kolejowa 12 (500 m od Klubu Firlej)

Opisy:

DEAD CONGREGATION – death metal, Grecja

https://www.facebook.com/deadcongregation

http://www.deadcongregation.com/

Aż trudno uwierzyć, że słoneczna Grecja potrafi ze swych trzewi wyrzucać taką ilość najmroczniejszych metalowych kapel. Jakby nigdy słońca na oczy tam nie widziano! Jedną z takich bluźnierczych hord jest headliner festiwalu ateński Dead Congregation. To czteroosobowe komando od ponad dekady sieje śmierć i zniszczenie swoimi obrazoburczymi tekstami i zgruzowanym old school?owym death metalem niepozbawionym jednak nowoczesnych smaczków. Ostatnia płyta ?Promulgation of the Fall? (Profound Lore Rec) jest tego dobitnym dowodem i stawia ich absolutnie w czołówce europejskiej jak nie światowej sceny. Liczne głosy zachwytu po ich występie na tegorocznym Brutal Assault tylko podsycają apetyt na klubową sztukę Greków!

TODAY IS THE DAY – noise metal, USA

https://www.facebook.com/todayisthedayofficial

http://www.todayistheday.us/

http://todayistheday.bandcamp.com/

Od ponad dwóch dekad Steve Austin i spółka terroryzują nas niesamowicie oryginalnym, głośnym i łamiącym kości połączeniem noisowych ścian dźwięku, metalowej motoryki, psychodelii i awangardowych patentów. Zespół odcisnął gigantyczne piętno na scenie i nie sposób wymienić tych, których muzyka Today is the Day zainspirowała. O ich znaczeniu niech świadczą zaproszenia na trasy z Motorhead, Helmet, The Melvins, Morbid Angel, Napalm Death czy Neurosis. W tekstach Steve Austin pisze o przemocy, depresji, chorobach psychicznych – czyli idealne dopełnienie warstwy muzycznej. Szykuje się podróż w otchłań?

SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH – death metal, Austria

https://www.facebook.com/Schirenc.Plays.Pungent.Stench

Rozpad Pungent Stench w 2007 był przyczyną żałoby dla wielu metalowców rozkochanych w takich klasykach gatunku jak ?Been Cought Buttering? (z jedną z najbardziej niesamowitych okładek w historii metalu). Na szczęście był to stan przejściowy. Założyciel zespołu, szalony Austriak Martin „El Cochino” Schirenc, postanowił dobrać sobie do kompani dwóch utalentowanych rzeźników i wskrzesić legendę jednego z najbardziej unikalnych bytów na scenie death metalowej. Na przełomie lat 80 i 90 Pungent Stench w towarzystwie innych Austriaków z Disastrous Murmur czy Disharmonic Orchestra stanowiły awanagardę europejskiej sceny prezentując oryginalność i odwagę jakiej inni mogli im tylko zazdrościć. Po doskonałych występach Schirenca i spółki na Brutal Assault 2014 i Obscene Extreme 2015 jesteśmy pewni, że ich występ zapadnie Wam głęboko w pamięć. Z powodów prawnych zespół występuje obecnie pod nazwą SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH.

EMBRIONAL – death metal, PL

https://www.facebook.com/Embrional

Gliwiczanie od ponad dekady serwują nam swoją wizję death?u podsyconą nieludzko bezlitosną sekcją rytmiczną, a także mnogością technicznych zagrywek. Tegoroczne wydawnictwo ?The Devil Inside? jest dla wielu murowanym kandydatem na płytę roku na polskiej scenie. Materiał udowadnia jak dojrzałym zespołem jest Embrional i ugruntowuje ich pozycję na mapie już nie tylko krajowego podziemia. Koncert w ramach Into The Abyss Fest będzie ich pierwszym od wydania płyty!

GRIME – doom sludge metal, Włochy

https://www.facebook.com/Grime666Grime

http://grime666.bandcamp.com/

Grime to włoski (po)twór działający aktywnie na scenie od pięciu lat. Kapela może pochwalić się dwoma długograjami i niemałym doświadczeniem koncertowym w tym zaproszeniami na prestiżowe Roadburn Fest, Desertfest London czy Heavy Days in Doomtown. Twórczość Grime charakteryzuje powolne, walcowate i miażdżące brzmienie, a dzieła zniszczenia dopełniają niepokojące, wydarte z trzewi, charakterystyczne dla sludge wokale. Z resztą przekonacie się sami co do zaoferowania mają panowie, którzy według nas spłodzili najcięższą płytę roku na rynku europejskim.

IN TWILIGHT’S EMBRACE ? blackened death metal, PL

https://www.facebook.com/intwilightsembrace

Poznaniacy przyjadą zaprezentować zestaw numerów z nowego albumu „The Grim Muse” (Arachnophobia Records). Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim ponurej atmosfery, agresji, ciętych melodii po linii szwedzkich prekursorów gatunku a chwilami uraczymy się dzikością black metalu. Płyta zbiera bardzo pochlebne recenzje a ciekawostką jest gościnny udział na niej Tomasa Lindberga z At The Gates i Disfear. Czyżby narodziny kolejnej polskiej kapeli eksportowej ? Szczerze im tego życzymy!

NUCLEAR HOLOCAUST – grind thrash metal, PL

https://www.facebook.com/Nuclearmetalpunks

Debiutanci ze ściany wschód walą między oczy nowiutką płytą ?Mutant Inferno?, która wkrótce ukaże się nakładem Fat Ass Records. Niech ich szybki, brudny, grindujący thrash stanowi miły przerywnik przed death metalowym tornadem, które nastąpi po ich występie w czasie drugiego dnia festiwalu.

EXIT HUMANITY – death metal, Niemcy

https://www.facebook.com/Exit.Humanity.Death.Metal

https://exithumanity.bandcamp.com/

Berlińczycy rozpoczną część stricte metalowa w czasie drugiego dnia festiwalu. Nie należy oczekiwać po ich twórczości technicznych wygibasów. Będzie bardzo old school?owo po linii Asphyx, Autopsy, Grave czy Unleashed. Na swoim koncie mają EP-kę ?Undead Savior? wydaną dlą Godeater Records.

LEGALIZE CRIME – sludge, PL

https://www.facebook.com/LegalizeCrimeBand

www.legalizecrime.bandcamp.com/

Breslauerzy z Legalize Crime brną uparcie w sludgowe bagienko. Przekaz jest negatywny, a dodatkowo podszyty stoner bluesem i metalem rodem z Louisiany. To doświadczona i ograna ekipa, znana z takich projektów jak O.D.R.A. Jesteśmy pewni, że doskonale nastroją publikę w trakcie Warm Up Party festiwalu.

SIŁA ? math metal / industrial / noise, PL

https://www.facebook.com/novasilasite

http://novasila.bandcamp.com/

W piątek festiwal rozpocznie zespół zdecydowanie wyróżniający się na muzycznej mapie naszego padołu. Brak gitary, dwa przesterowane basy, agresja metalu, punkowa motoryka, industrialny chłód? Przed Państwem gorzowska Siła! Jak ktoś napisał, nazwa zespołu idealnie komponuje się z ich przekazem i twórczością. Jesteśmy bardzo ciekawi tego występu.

BÖN – shamanism / ritual / ambient, PL

https://www.facebook.com/pages/Bön/437847419698223?sk=timeline

Intro głównego dnia festiwalu zaintonuje BÖN. Starożytne instrumentarium użyte do wydobywania dźwięków filtrowane przez efekty wytworzone przez nowożytnych stworzy pomost z zamierzchłą przeszłością. Twórczość grupy odwołuje się do pokładów najbardziej pierwotnych emocji zakorzenionych w człowieku od tysiącleci, a ich improwizowane koncerty przeradzają się w swoiste szamańskie rytuały wprowadzające odbiorców w trans penetrujący najbardziej tajemne zakamarki ich wnętrza.

AFTER PARTY ? po sobotnim koncercie zapraszamy do Klubu Alive (500 m od Firlej)!
Zagra ANATOMIA ŚMIERCI aka DJ PARANOID. Potupiemy kopytami do muzy Mercyful Fate, Turbo Negro, Danzig, Black Sabbath czy Monster Magnet. Dla uczestników festiwalu zniżka na barze!

Bilety:

http://intotheabyss.pl/tickets.html

Organizatorzy festiwalu:

https://www.facebook.com/BehindTheMountainRec

https://www.facebook.com/cpkoncerty

https://www.facebook.com/anatomyofdeath666

Kontakt:

info@intotheabyss.pl

Zostaw komentarz