Iggy and The Stooges: nowy album 30 kwietnia!

iggyLepiej po 40-tu latach niż wcale: w tym roku ukaże się następca pierwszego albumu z logiem Iggy & The Stooges, nieśmiertelnego arcydzieła punka „Raw Power”. Nowy album zatytułowany „Ready To Die” ukaże się 30 kwietnia.

?Ready To Die? to wynik reaktywacji zespołu Iggy’ego Popa, gitarzysty Jamesa Williamsona i perkusisty Scotta „Rock Action” Ashetona, która miała na celu nagranie nowej płyty, pierwszej od czasu legendarnego „Raw Power”. Na basie, zamiast zmarłego Rona Ashetona, zagrał Mike Watt. Materiał, który powstał jest wehikułem czasu przenoszącym słuchaczy do 1973 roku.

Iggy Pop ożywił nazwę The Stooges podczas reaktywacji z braćmi Asheton w 2003 roku. Odrodzenie nazwy Iggy & The Stooges, która po raz pierwszy znalazła się na „Raw Power” zwiastował powrót gitarzysty Jamesa Williamsona w 2009 roku. Jak powiedział Iggy Pop „pomimo, że The Stooges umarło wraz z Ronem Ashetonem, ciągle jest Iggy & The Stooges”.

Nadchodząca płyta to mieszanka ostrych gitar, złości, desperacji z misyjnymi zapędami Iggy?ego i hymnami klasy robotniczej. Zespół udostępnił w sieci utwór ?Burn? zapowiadający nowy album. Można go posłuchać pod tym adresem: https://soundcloud.com/fatpossum/iggy-and-the-stooges-burn

Album Iggy and The Stooges „Ready To Die” ukaże się 30 kwietnia 2013 r. dzięki firmie Mystic Production.

 

info: Mystic

Zostaw komentarz