Hellfest 2018: kolejna edycja znakomitego francuskiego festiwalu

Francuski Hellfest to już wyrobiona i pewna marka wśród europejskich festiwali metalowych. Pod względem line-upu to jeden z najlepszych europejskich festiwali, taki, w którym reprezentację mają właściwie wszystkie gatunki muzyki rockowej i metalowej. Nic dziwnego, że bilety na festiwal rozchodzą się na pniu. Nie inaczej jest i tym razem.

Wystarczy przyjrzeć się festiwalowej rozpisce, aby zobaczyć że żartów nie ma. W ramach gwiazd Iron Maiden, Judas Priest i Avenged Sevenfold. Do tego dochodzą Deftones, Marylin Manson, Alice In Chains, Nightwish. To tylko wierzchołek metalowej góry lodowej.

A działo będzie się dużo więcej. W składzie Megadeth, A Perfect Circle, Hollywood Vampires, Europe, Meshuggah. Do tego niemieccy klasycy thrash metalu Kreator. Wielbiciele gatunku na pewno zainteresowani będą Exodus czy Exhumer. Death metalowcy będą pławić się w dźwiękach At The Gates, Nile, Suffocation czy Kataklysm.

Hellfest stoi pod znakiem różnorodności. Oprócz stricte metalowych dźwięków, ze scen co roku płynie muzyka czasem nieoczywista. W tym roku będzie można zobaczyć legendę Bad Religion ale i Cro-Mags ale też szalonych Amerykanów z Neurosis. Pustynne granie w wykonaniu Baroness, Eyehategod czy Orange Goblin.

Gratką dla wielbicieli progresywnego rock będzie koncert Stevena Wilsona, który wrócił w zeszłym roku z udaną płytą. Znajdzie się nawet miejsce dla elektroniki retro w stylu lat 80. w wykonaniu Carpenter Brut.

Tegoroczna edycja Hellfestu odbędzie się w dniach 2 -24 czerwca 2017 w malowniczej miejscowości Clisson, blisko zachodniego wybrzeża Francji.

Więcej na stronie stronie www.hellfest.fr

 

Zostaw komentarz